Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-240-9
Autor: Judith Orloff
EAN: 9788377462409
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Oczami intuicji

  Każdego dnia wzbogacam własne spojrzenie na kwestię intuicji. Przekonałam się, że jej żywa inteligencja wskazuje nam nowe sposoby na życie - na większą świadomość, większą zmysłowość i większą otwartość na przeróżne wiarygodne sygnały, do których możemy się odwoływać w obliczu konieczności podjęcia decyzji. Sama siebie uważam za wieczną studentkę intuicji. Ciągle powtarzam, że wykazuje ona związek z powiększaniem serca - z procesem duchowego rozwoju i odnajdywania w sobie bezgranicznego współczucia. To coś więcej niż pozazmysłowa umiejętność, która pozwala uzyskać dostęp do pewnego rodzaju informacji, na przykład w celu wytypowania liczb na loterii. Coś takiego mnie nie interesuje. Zależy mi raczej na wykorzystaniu intuicji w obszarze zdrowia i uzdrawiania. Wiele lat temu zdumiewały mnie zdarzenia o wysokim ładunku intuicyjnym: niesamowite zbiegi okoliczności, deja vu i przepowiednie (różne takie fascynujące sytuacje zostały w tej książce omówione). W miarę upływu czasu tak samo wielką fascynacją zaczęły mnie napawać drobniejsze przejawy działania intuicji: dostrajanie się do cierpiącego przyjaciela i odnajdywanie w głowie odpowiednich słów, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w pracy, skuteczne podnoszenie na duchu partnera, który przechodzi trudne chwile. Te głęboko uczuciowe interakcje mają naprawdę ogromne znaczenie.
   Ciągle nie mogę wyjść z podziwu nad tym, w jak wielkim stopniu książka Oczami intuicji wpłynęła na życie moich czytelników. Od czasu, gdy zdecydowałam się szczerze opisać moją drogę do pełnej akceptacji intuicji, stałam się przystanią dla innych osób o podobnych doświadczeniach. Kontaktują się ze mną ludzie z całego świata, którzy mówią o intuicji: „Nie mogę o tym powiedzieć mojemu małżonkowi, przyjaciołom czy terapeucie!". Obawiali się krytyki, szyderstwa, oskarżeń o brak rozumu czy szaleństwo. Pragnęli zwierzyć się komuś, kto by ich akceptował, kto by ich rozumiał. Oczami intuicji stanowi wyraz przyzwolenia na podtrzymywanie w sobie i czerpanie dumy z tego cennego, intymnego aspektu własnego „ja". Mam nadzieję, że dla ciebie stanie się tym samym.
   Ta książka wyznacza kurs wszystkim tym, których fascynuje intuicja, opisuje bowiem, jak uczynić z niej integralny i inspirujący element własnego życia. W części I zatytułowanej „Inicjacje" opowiadam, jak dorastałam jako intuicyjne dziecko i jak później zaczęłam wykorzystywać te umiejętności w pracy lekarza. Część II, „Nauczanie", opisuje praktyczne techniki doskonalenia intuicji i snów oraz wzmacniania więzi z własną duchowością. Nasze przeintelektualizowane społeczeństwo zapewnia intuicji stanowczo zbyt mało wsparcia. Dążenie do doskonalenia intuicji to jednak rzecz niezwykle ważna nie tylko ze względu na zaufanie do samego siebie, ale również z uwagi na pogłębianie przenikliwości i współczucia dla innych. Przesłanie książki Oczami intuicji ma charakter ponadczasowy.
   W ciągu ostatnich dziesięciu lat z człowieka walczącego o odnalezienie w sobie głosu intuicji przeobraziłam się w osobę zadowoloną z tego aspektu własnej tożsamości. To naprawdę niesamowite zdobyć wiarę we własną wewnętrzną moc - odczuwać harmonię i spokój, jakie przynosi spójność „ja". To ciągły proces, który nie przestaje mnie fascynować, utożsamia wszystko to, co jest i co być może. W tym właśnie kryje się niesamowity urok przygody polegającej na doskonaleniu intuicji.
   Ostatnimi czasy, bez względu na to, co właśnie robię, zwłaszcza zaś jeśli moje serce rozpada się na milion kawałków, a ja czuję się samotna na świecie, siłę odnajduję właśnie w intuicji i duchowości. Czy sytuacja wydaje się obiecująca, czy skrajnie beznadziejna, teraz mam sposób, aby spojrzeć na nią w sposób nieoczywisty, w szerszej perspektywie. Zawsze staram się dotrzeć do sedna spawy. Nie działam pochopnie, pod wpływem strachu, lecz kieruję się głębszym poczuciem prawdy. Dar intuicji umożliwia mi dostrojenie się do prawdziwego wewnętrznego autorytetu, który stanowi alternatywę dla negatywnych scenariuszy powstających w naszych głowach.
   Mam nadzieję, że przedstawiona w tej książce historia będzie dla ciebie inspiracją, że zapoznając się z opowieścią o mojej podróży, ty również sam siebie obdarzysz większym zaufaniem. Wszyscy podążamy tą duchową ścieżką. Jednego jestem pewna: słuchając głosu intuicji, nie możesz się pomylić - to najlepszy przyjaciel, jakiego możesz w życiu mieć. Pozostań mu wierny. Intuicja to siła samodzielności, dzięki której nie musisz się podporządkowywać oczekiwaniom, jakie inni ludzie formułują względem twojej osoby.
Intuicja pozwoli ci dostroić się do siebie i cieszyć się wielką łaską, która z tego faktu wyniknie.

Judith Orloff, M.D.,
Marina del Rey, Kalifornia

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Judith Orloff

 • Tytuł oryginału: 

  Second Sight: An Intuitive Psychiatrist Tells Her Extraordinary Story and Shows You How To Tap Your Own Inner Wisdom

 • Liczba stron: 

  348

 • Wymiary: 

  155x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-240-9

 • Tłumacz: 

  Magda Witkowska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...