Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7250-343-5
Autor: Jadwiga Górnicka,Sabina Zwolińka-Kańtoch
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: AWM Morex

Jadwiga Górnicka - lekarz medycyny, wybitna specjaListka chorób wewnętrznych i medycyny naturalnej w Polsce. W swojej blisko 60-letniej praktyce zawodowej wyleczyła metodami naturalnymi tysiące pacjentów, w tym wielu takich, których dolegliwości byty traktowane jako nieuleczalne. Dla wielu chorych jej metody leczenia byty ostatnią deską ratunku. Popularyzatorka wiedzy o medycynie naturalnej i potrzebie życia w zgodzie z naturą. Autorka książek „Apteka natury - poradnik zdrowia", „Apteka natury - porady" (odpowiedzi na listy), popularnego cyklu „Dr Jadwiga Górnicka radzi" w miesięczniku „Moje Zdrowie" oraz artykułów w licznych czasopismach, m.in. w „Magazynie Rodzinnym", „Wiadomościach Zielarskich", „TIM - Twoim Ilustrowanym Magazynie", „Pani Domu".

Filary Zdrowia

Prawidłowe oddychanie

Oddychanie to podstawowa funkcja naszego organizmu. Tlen jest niezbędny do życia, bez dopływu powietrza szybko się dusimy. Nawet kilkuminutowa przerwa w dostawie tlenu do mózgu sprawia, że komórki nerwowe obumierają, często nieodwracalnie. Ponieważ wszystkie funkcje organizmu ludzkiego są ze sobą ściśle powiązane, wiele poważnych problemów zdrowotnych stanowi konsekwencję płytkiego oddychania i braku dostatecznej ilości tlenu, koniecznej do przyswojenia substancji odżywczych przez tkanki i komórki, wytworzenia energii oraz odnowy. Tlenu potrzebujemy także po to, by nastąpiło prawidłowe usunięcie wszystkich szkodliwych produktów przemiany materii. Przy płytkim oddychaniu organizm otrzymuje go mniej, z konieczności słabsze jest także oczyszczenie organizmu z gazowych toksyn. Te zaś, później już w postaci trwałej, odkładają się w różnych organach, np. stawach, jelicie grubym.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu należy do najstarszych metod leczniczych, jakie zna ludzkość. O potrzebie okresowych postów i głodówek mówią stare filozofie wschodnie i wszystkie wielkie religie. Również w Biblii jest o tym mowa. Lecznicze głodówki były w medycynie znane i stosowane od najdawniejszych czasów, dopiero w XIX wieku szybki rozwój chemii i leków farmaceutycznych sprawił, że odeszły w zapomnienie.
Współcześnie znów zaczęto doceniać potrzebę oczyszczania organizmu. Wykorzystuje się do tego metody zaczerpnięte z medycyny Wschodu, chociaż wielu lekarzy europejskich podziela opinię o prozdrowotnym znaczeniu oczyszczania.

Oczyszczanie jelita grubego

Jelito grube stanowi końcowy odcinek układu pokarmowego i ma 2 m długości. W organie tym u osoby dorosłej znajduje się kilka kilogramów kamieni kałowych. Przeważnie po 40. roku życia jest ono na tyle zapełnione niestrawionymi resztkami, że uciska inne organy. Zanieczyszczone, daje o sobie znać w postaci zaparć, refluksu, zgagi, wzdęć, uporczywego, powracającego trądziku różowatego, odbijania. Objawia się także nalotem na języku, nieświeżym oddechem, brzydkim zapachem potu, plamami na twarzy, zwisającą pomarszczoną skórą. Te oznaki powinny nas skłonić do rozpoczęcia kuracji, ponieważ zanieczyszczone jelito grube zatruwa cały organizm.

Jeżeli chcesz poznać pozostałe filary zdrowia oraz zasady zdrowego odżywiania, inne aspekty zdrowia oraz poznać porady wspomagające leczenie zapraszamy do kupienia książki, ponad 400 stron cennych wskazówek jak żyć zdrowo z wykorzystaniem naturalnych metod leczniczych i ziołolecznictwa.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jadwiga Górnicka,Sabina Zwolińka-Kańtoch

 • Liczba stron: 

  422

 • Wymiary: 

  165x242

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7250-343-5

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...