Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63621-39-1
Autor: Gina Ford
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Pierwszy rok życia dziecka

INNA KSIĄŻKA O DZIECIACH

   WOBEC OGROMNEJ ILOŚCI wiedzy i informacji dostępnych w dziedzinie wychowania młodzi rodzice mogą mieć trudności z podjęciem decyzji, od czego zacząć. Jeżeli po okresie ciąży macie nieco wolnego czasu, by poczytać o opiece poporodowej, to odkryjecie, że właściwie brakuje informacji, które pomogłyby wam radzić sobie z codziennymi problemami. Brakuje też czegoś, co w łatwej i przystępnej formie pomoże zrozumieć zmiany, jakie z tygodnia na tydzień będą zachodzić w waszym życiu.
  Tu właśnie z pomocą przychodzi Gina wraz ze swym przewodnikiem, który podpowie wam, jak godzina po godzinie, tydzień po tygodniu stosować w wychowaniu waszego dziecka rozsądne reguły. Seria jasnych wskazówek śledzi zmieniające się potrzeby dziecka i jego rodziców, prędko pomagając poradzić sobie ze zmianami zachowania zachodzącymi każdego dnia, z tygodnia na tydzień.
   Niezależnie od tego, czy karmisz swoje dziecko piersią, czy też butelką, Gina prowadzi cię przez typowy dzień, pomagając radzić sobie nie tylko z opieką nad dzieckiem, lecz także z planowaniem własnego czasu. Uczy też zrozumieć zmiany, jakim podlega twoje maleństwo. Pokazuje, jak odstawiać dziecko od piersi i wprowadzać pokarmy stałe. Udziela też perspektywicznych wskazówek, określających, w jaki sposób i dlaczego należy zmieniać menu dziecka.
   Całe trzy setki dzieci, którymi Gina opiekowała wraz z ich rodzicami, to radosne świadectwo tego, jak użyteczne są jej reguły. Posługuje się własnymi, płynącymi z praktyki doświadczeniami, by wskazać to, co najlepsze dla waszego dziecka. Odwołuje się też do wziętych z życia przykładów, z jakimi się zetknęła, by pomóc czytelnikom zrozumieć i rozwiązać problemy, jakie sami napotykają.

KEITH HODGSON

Ojciec Jakea Jupitera Hodgsona, urodzonego 2 stycznia 1996 roku, prawdziwego dziecka Giny, które każdej nocy, dobrze najedzone, śpi przez całe dwanaście godzin oraz zawsze tryska radością i szczęściem.

   MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA Wademekum szczęśliwego dziecka (opublikowana w 1999 roku) opierała się na moich osobistych doświadczeniach w pracy z ponad trzystu dziećmi i ich rodzinami w różnych częściach świata. Stała się bestsellerem i do dziś sięgają po nią setki tysięcy rodzin na wszystkich kontynentach.
   Popularność, jaką cieszą się moje rady, jak również pełne oddania wsparcie osób korzystających z mojej książki świadczą o tym, że dzieci mogą się rozwijać i rozwijają się bardzo dobrze, jeśli do ich wychowania wprowadzimy pewne reguły. W przeciwieństwie do przestarzałych i nieelastycznych zasad karmienia co cztery godziny moje reguły oparte są na naturalnym rytmie karmienia i snu dziecka, pomagając zaspokoić jego potrzeby, zanim pojawi się przemęczenie i stres. A co najważniejsze, mogą być tak modyfikowane, by zaspokajać indywidualne potrzeby każdego dziecka - z mojego bogatego doświadczenia wiem, jak bardzo dzieci różnią się między sobą.
   Od czasu wydania mojej pierwszej książki dzięki pracy konsultantki oraz stronie internetowej „Szczęśliwe Dziecko" (www.contentedbaby.com) kontaktowałam się z tysiącami rodziców. Te regularne i bezpośrednie rozmowy pozwoliły mi uzyskać wiele ciekawych opinii rodziców, dotyczących wprowadzania rytmu dobowego. Zainspirowało mnie to do poprawienia i zaktualizowania mojej pierwszej książki. Rytm dobowy i trzon mojej filozofii pozostały niezmienione. Jednak rady, jakich udzielam, zostały - w odpowiedzi na cenne uwagi czytelników - rozszerzone i dostosowane do dzisiejszych realiów.
   Wierzę, że to poprawione wydanie pomoże wam jeszcze lepiej rozpoznać różnicę między głodem a zmęczeniem, wdrażać dobre schematy karmienia i zasypiania i wyjść naprzeciw wszystkim potrzebom waszego wspaniałego dziecka. Z pomocą nowego wydania Wademekum szczęśliwego dziecka stawanie się rodzicem powinno być radosnym doświadczeniem, dającym satysfakcję wam i waszemu dziecku. Wprowadzenie rytmu dobowego sprawdziło się w przypadku wielu tysięcy rodziców i ich zadowolonych dzieci; reguły te pomogą również i tobie.

GINA FORD

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gina Ford

 • Tytuł oryginału: 

  The new contented little baby book

 • Liczba stron: 

  314

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63621-39-1

 • Tłumacz: 

  Janur Barbara

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...