Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7278-786-6
Autor: Adele Faber, Elaine Mazlish
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788372787866
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Media Rodzina

Wprowadzenie do książki

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Drogi Czytelniku!

   Trzymasz w ręce książkę, która stalą się światowym hitem pośród publikacji poświęconych problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci.
   W sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty Autorki dzielą się swoim własnym doświadczeniem oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych i wskazując sposoby ich uniknięcia - uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.
   Nowością i szczególną zaletą tego poradnika jest pokazanie jak to robić!
   Praktyczne ćwiczenia i wskazówki - ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i... nie tylko z nimi - sprawiają, że ta książka nie jest „zarezerwowana" tylko dla profesjonalistów. Jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale i być przez dzieci kochanym i rozumianym.
   Szansa nabycia nowych umiejętności porozumiewania się, dzięki którym możemy dokonać więcej współpracując z dziećmi, niż wszyscy krzyczący i błagający na całym świecie, motywuje do rekomendowania tej książki matkom, ojcom, dziadkom, ciotkom i wujkom oraz znacznie starszemu rodzeństwu, a w sposób szczególny - nauczycielom, psychologom, księżom i katechetom oraz osobom pragnącym być przyjaciółmi dzieci.
   Rekomenduję ją także wszystkim Polakom odczuwającym potrzebę wzrostu ducha wzajemnego zrozumienia, życzliwości oraz poszanowania uczuć, potrzeb i praw każdego z nas.
   Książka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały..." w polskim wydaniu zawiera małą niespodziankę - suplement polski. Pragnę krótko opowiedzieć, jak do tego doszło.
   Przy entuzjastycznej aprobacie Autorek wydanie tej książki poprzedziło przedsięwzięcie, którego celem było sprawdzenie, czy amerykański poradnik może być pomocny rodzicom polskim.
   Konsekwencją tej wątpliwości - zbytecznej ale wynikającej z szacunku dla naszego społeczeństwa żyjącego przecież w odmiennej od amerykańskiej rzeczywistości - były spotkania rodziców, którzy w kilkunastoosobowych grupach pracowali nad każdym rozdziałem i wprowadzali - tydzień po tygodniu - zaproponowane przez Autorki nowe sposoby komunikowania się z dziećmi. Prowadzili zapiski dialogów ze swoimi dziećmi, wymieniali uwagi i doświadczenia, pomagali sobie wzajemnie w przełamywaniu trudności i w odkrywaniu - tkwiących w każdym z nas - nieoczekiwanych i zdumiewających możliwości pomagania sobie i swoim dzieciom.
   Doświadczenia rodziców polskich towarzyszą każdemu rozdziałowi książki; występujące w niektórych wypowiedziach imiona dzieci zostały zmienione, a szczegóły umożliwiające identyfikację osób - opuszczone lub przetworzone.
   Doświadczenia rodziców polskich prezentowane są w pierwszej osobie liczby mnogiej („my", „nasze"). Pragnęłam w ten sposób wyrazić szacunek i podziękowanie za wspólne zmagania rodzicom, którzy zdecydowali się podzielić swoimi osobistymi doświadczeniami z nieznanym Czytelnikiem.
   Jako matka nastolatka i jako psycholog tak często stykam się z rozpaczą, bezsilnością i zagubieniem rodziców oraz samotnością dzieci, które boją się panicznie szkoły, ale... powrotów do domu jeszcze bardziej, że serdecznie polecam tę mądrą i dobrą książkę wszystkim, którzy chcieliby żyć z dziećmi w przyjaźni i uczynić wspólne życie szczęśliwszym.

Zofia Śpiewak

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Adele Faber, Elaine Mazlish

 • Tytuł oryginału: 

  How to Talk so Kids Will Listen...And Listen So Kids Will Talk

 • Liczba stron: 

  429

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7278-786-6

 • Tłumacz: 

  Mariola Więznowska

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...