Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63860-11-0
Autor: Eline Snel
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363860110
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: CoJaNATo

Wprowadzenie do książki

Uważność i spokój żabki + Płyta CD

Co to jest uważność?

  Uważność (Mindfulness) jest niczym innym jak pełnią obecności. Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili, bez osądzania czy negowania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk otoczenia. To nie tyle myśleć o tym, co się dzieje w danej chwili, ile być w tej chwili, tu i teraz.
  Gdy świadomie doświadczasz każdej chwili, podczas porannego wstawania czy w trakcie zakupów, gdy zauważasz najmniejszy uśmiech twojego dziecka, gdy jesteś obecny w trakcie małych i dużych konfliktów, gdy twoje myśli nie uciekają nigdzie indziej, wtedy jesteś naprawdę obecny. W ten sposób oszczędzasz energię i zauważasz po prostu to, co się dzieje, podczas gdy się to dzieje. Taka świadoma i pozytywna uważność wywołuje zmiany w twoim zachowaniu oraz nastawieniu do siebie samego i do twoich dzieci. Dzieje się to spontanicznie, z wewnątrz, bez wysiłku.
   Uważność (Mindfulness) to odczuwanie promieni słońca na skórze i słonych kropli spływających po policzku. Odczuwanie w ciele rozdrażnienia, radości i dyskomfortu w chwilach, kiedy się pojawiają, bez konieczności reagowania czy natychmiastowego wyrażania tego, co myślisz. Uważność to bycie obecnym w tym, co jest teraz. W każdym momencie.

Po co dzieciom uważność?

   Praktyka uważności zaspokaja w tych trudnych czasach ogromną potrzebę fizycznego i duchowego spokoju, zarówno u dzieci, jak i ich rodziców. Ale sam spokój nie wystarcza. W latach 2008-2010 opracowałam program uważności dla dzieci w wieku szkolnym. Program ten nazywa się „Uwaga, to działa!”. Bazuje on na ośmiotygodniowym treningu dla dorosłych stworzonym przez Jona Kabata-Zinna. W treningu pilotażowym wzięło udział trzysta dzieci i dwunastu nauczycieli z pięciu szkół. Trwał on osiem tygodni. Cotygodniowe półgodzinne zajęcia oraz dziesięć minut codziennego pogłębiania umiejętności. I tak przez cały rok szkolny. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele podeszli do tego entuzjastycznie i od razu zauważyli efekty, takie jak większy spokój w klasie, lepsza koncentracja i większa otwartość. Dzieci były milsze dla siebie i innych; nabrały więcej wiary w siebie i nie spieszyły się z osądami.

PLIK MP3 DO POBRANIA DLA DZIECI + PŁYTA CD

Proste ćwiczenia, które pomogą twojemu dziecku poradzić sobie w różnych sytuacjach: gdy jest zdenerwowane, zestresowane lub kiedy nie może zasnąć

1. SPOKÓJ I UWAŻNOŚĆ ŻABKI
Ćwiczenie dla dzieci w wieku 7-12 lat

2. MAŁA ŻABKA
Ćwiczenie dla dzieci w wieku 5-9 lat

3. SKUPIENIE NA ODDECHU
Ćwiczenie dla dzieci w wieku 7-12 lat

4.TEST SPAGHETTI
Ćwiczenie rozluźniające dla dzieci w wieku 5-12 lat

5. PRZYCISK PAUZY
Ćwiczenie kontrolowania reakcji dla dzieci w wieku 7-12 lat

6. PIERWSZA POMOC PRZY TRUDNYCH UCZUCIACH
Ćwiczenie dla dzieci w wieku 7-12 lat

7. BEZPIECZNE MIEJSCE
Ćwiczenie wizualizacji dla dzieci w każdym wieku

8. FABRYKA TROSK
Radzenie sobie ze zmartwieniami - ćwiczenie dla dzieci w wieku 7-12 lat

9. DOŁADOWANIE ENERGII
Ćwiczenie dla dzieci w wieku 5-12 lat

10.TAJEMNICA KOMNATY SERCA
Ćwiczenie życzliwości dla dzieci w wieku 7-12 lat

11. ŚPIJ DOBRZE
Ćwiczenie dla dzieci w każdym wieku

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eline Snel

 • Tytuł oryginału: 

  Stilzitten als een kikker

 • Liczba stron: 

  130

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63860-11-0

 • Tłumacz: 

  Matylda Falkiewicz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...