Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8031-393-4
Autor: Franz Maren
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Świat Książki

Wprowadzenie do książki

Nowa dieta antyrakowa

   Dla mnie też, jak dla wielu innych ludzi, odżywianie się było tylko środkiem do celu. Trzymałem się przy tym prostych reguł: jadłem, ponieważ byłem głody, i jadłem to, co mi smakowało. Wprawdzie dzięki studiom biologicznym zdobyłem rozległą wiedzę fachową z dziedziny genetyki i biochemii człowieka, jednak nie miało to żadnych konsekwencji dla moich nawyków żywieniowych. Zmieniło się to dopiero wtedy, kiedy pracując w Niemieckim Centrum Badania Raka w Heidelbergu, w 1995 roku odkryłem gen TKTLi. Ten dotąd nieznany gen miał nie tylko pozwolić na olbrzymi postęp w terapii nowotworów; nareszcie wielu zdesperowanych pacjentów chorych na raka mogło zacząć aktywnie walczyć z chorobą. I to w bardzo prosty sposób, zmieniając tylko nawyki żywieniowe i ograniczając ilość spożywanych węglowodanów.
   Żywienie stanowi niezwykle złożoną interakcję między biochemią i genetyką człowieka oraz poszczególnymi składnikami pokarmowymi: z każdym kęsem wprowadzamy do organizmu kolorową mieszaninę złożoną z tysięcy i milionów różnych molekuł, czyli cząsteczek. Za pomocą enzymów organizm próbuje te cząsteczki przebudować i rozłożyć na elementy, które są mu potrzebne do życia. Enzymy i mechanizmy regulacyjne niezbędne dla procesów trawienia i przemiany materii są zmagazynowane w postaci jednostek informacji w naszym DNA. Mówiąc prościej, oznacza to, że ludzkie geny są codziennie bombardo- wane przez mnóstwo molekuł - a my możemy tylko mieć nadzieję, że molekuły te pasują do naszych genów.
    Jednak mimo że cząsteczki pokarmowe są przetwarzane w wyniku różnych procesów, które podlegają regułom biochemii i genetyki, to w nauce o żywieniu obie te dziedziny odgrywały do tej pory podrzędną rolę. Z tego powodu ustalano wiele zasad zdrowego żywienia, które ani nie są uzasadnione naukowo, ani nie przynoszą pożądanych efektów w realnym życiu. Dopiero odkrycie genu TKTLi i związanego z nim, dotychczas nieznanego, szlaku metabolicznego stworzyło podstawy naukowe do zrozumienia wzajemnego oddziaływania między pożywieniem a biochemią oraz genetyką człowieka.
   Wychodząc z tego założenia, można znaleźć prostą odpowiedź na aktualne i pilne problemy naszego społeczeństwa: w nowoczesnym społeczeństwie krajów uprzemysłowionych człowiek musi powrócić do sposobu odżywiania się i stylu życia, który jest dostosowany do jego biochemii i genetyki. Ponieważ tylko wtedy, gdy będziemy się odżywiać w sposób „odpowiedni dla gatunku” i do tego - zgodnie z prawami natury - żyć tak, aby zapewniać sobie na przemian fazy ruchu i odprężenia, możemy pokonać choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, choroba Alzheimera i oczywiście też rak.    Weźmy odpowiedzialność za swoje zdrowie; wszystkim życzę w tym powodzenia!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Franz Maren

 • Tytuł oryginału: 

  Die neue Anti-Krebs-Ernährung

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8031-393-4

 • Tłumacz: 

  Maria Kaczorwska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...