Dobre I Piękne Życie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63621-78-0
Autor: James Bryan Smith
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363621780
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Dobre i piękne życie

O naśladowaniu sposobu życia Jezusa

  Jak w pełni skorzystać z tej książki?

  Książka ta powinna być wykorzystywana w obrębie wspólnoty - niedużej grupki, szkółki niedzielnej czy grona przyjaciół spotykających się w domu czy w kawiarni. Zastosowanie zawartego tu programu w interakcji z innymi ludźmi znacznie zwiększa jego skuteczność. Jeżeli jednak zamierzasz realizować go w samotności, pomiń dwie ostatnie wskazówki. Wierzę, że niezależnie od tego, w jaki sposób wykorzystasz tę książkę, Bóg dokona w tobie pozytywnych zmian.

1. Przygotuj się. Znajdź czysty notes lub zeszyt.
Będziesz go potrzebować, aby odpowiadać na pytania, którymi usiana jest książka, oraz zapisywać swoje doświadczenia związane z ćwiczeniami duszy, które znajdziesz na końcu każdego rozdziału.

2. Czytaj. Przeczytaj dokładnie każdy rozdział.
Staraj się nie czytać w pośpiechu i nie odkładać lektury danego rozdziału na ostatnią chwilę. Zacznij wystarczająco wcześnie, aby mieć czas na przemyślenia.

3. Działaj. Wykonuj ćwiczenia zadane na dany tydzień.
Ćwiczenia związane z treścią przeczytanego rozdziału pomogą ci pogłębić świadomość dotyczącą wiedzy, którą sobie przyswajasz, oraz zaczną kształtować i leczyć twoją duszę. Niektóre są bardziej pracochłonne niż inne. Wygospodaruj wystarczająco dużo czasu przed każdym spotkaniem grupy. Chcesz przecież nie tylko wykonać ćwiczenia, lecz także zapisać swoje wnioski.

4. Rozmyślaj. Przeznacz trochę czasu na zapisanie swoich refleksji.
Zapisz w swoim dzienniku odpowiedzi na wszystkie pytania pojawiające się w każdym z rozdziałów. Dzięki temu uporządkujesz swoje myśli i łatwiej będzie ci zrozumieć, czego Bóg chce cię nauczyć.

5. Oddziałuj na innych. Poświęć czas na słuchanie i dzielenie się refleksjami.
Jeżeli każdy z was zacznie zapisywać swoje refleksje wystarczająco wcześnie, rozmowa w grupie będzie o wiele bardziej owocna. To ważne, aby słuchać dwa razy częściej niż mówić! Bądź jednak gotowy dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami - w ten sposób także pozostali członkowie grupy będą się uczyć.

6. Wspieraj. Oddziałuj na innych także poza spotkaniami.
Wykorzystuj zdobycze techniki do podtrzymywania kontaktu. Pomiędzy spotkaniami dobrze jest wysłać krzepiący e-mail do co najmniej dwóch członków grupy - niech wiedzą, że o nich myślisz. Zapytaj też, w jakiej intencji możesz się za nich modlić. To zacieśni wasze relacje i pogłębi doświadczenia. Zbudowanie silnych więzi jest kluczem do sukcesu w realizacji programu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  James Bryan Smith

 • Tytuł oryginału: 

  The Good and Beautiful God: Falling in Love with the God Jesus Knows

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63621-78-0

 • Tłumacz: 

  Joanna Gorzkowska

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...