Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64645-99-0
Autor: Richard Webster
EAN: 9788364645990
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Encyklopedia aniołów

   Kiedy zaczynałem pracę nad tą książką, sądziłem, że mam przyzwoitą wiedzę na temat aniołów. Byłem jednak zmuszony zmienić zdanie, kiedy tylko zacząłem studiować temat i odkryłem, ilu aniołów przez lata uzyskało imiona. Wyszukiwanie informacji o wielu z nich było frustrującym, ale zawsze fascynującym zadaniem.
   Ilu aniołów istnieje? Logiczna odpowiedź brzmi: „Tylu, ilu potrzeba”. Ludzie nigdy jednak nie byli nią usatysfakcjonowani. Prorok Daniel miał wizję, w której pojawiło się sto milionów aniołów: „Tysiąc tysięcy służyło   Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim” (Księga Daniela 7, 10). Prorok Henoch odwiedził niebo i zobaczył: „Niezliczonych aniołów, tysiące tysięcy i miriady miriad”. W Zoharze czytamy, że drugiego dnia Stworzenia powstało sześćset milionów aniołów, a następnie dowiadujemy się, że przy innych okazjach zostały stworzone dodatkowe anioły. Dyskusja o liczbie aniołów istniejących w niebie sięgnęła zenitu w średniowieczu. Dominikanin Albert Wielki, mnich i nauczyciel św. Tomasza z Akwinu, napisał, że każdy z dziewięciu anielskich chórów liczył 66 666 legionów, a każdy legion – 6666 aniołów, co w sumie dawało ogromną liczbę prawie czterech bilionów! Inni uczeni z tego okresu przywoływali znacznie skromniejszą liczbę: 301 655 722. Sam wciąż jestem zdania, że odpowiedzią na to pytanie jest: „Tylu, ilu potrzeba”.
   W niniejszej książce umieściłem wszystkich aniołów, którzy są dziś znaczący, niezależnie od naszych zainteresowań. Znajdują się tu, na przykład, zarówno wszyscy najważniejsi aniołowie chrześcijaństwa, islamu, judaizmu i zaratusztrianizmu, jak i wszyscy najważniejsi aniołowie wymieniani przez magów. Z różnych względów celowo wyłączyłem jednak z tej książki pewną liczbę aniołów. Są to anioły z ksiąg Henocha, będące wysoce wyspecjalizowaną i złożoną grupą. Wymienienie ich wszystkich wymagałoby podwojenia objętości tej książki i dlatego lepiej są one przedstawione w publikacjach o enochiańskiej magii. Z podobnych względów w niniejszej książce umieściłem wyłącznie kilku ważniejszych aniołów z systemu Johna Dee.
   Wielu aniołów znanych jest wyłącznie z imienia. Ponieważ przywoływanie tysięcy samych imion, bez żadnych dalszych informacji, wydawało się mało sensowne, tych aniołów również tu nie ująłem. Nie zamieściłem także imion i informacji o większości aniołów, którzy prawdopodobnie nigdy nie istnieli. Zostali oni stworzeni przez ludzi, którzy pomyśleli o odpowiednich imionach, a następnie dodali do nich „el” – tak, by brzmiały jak imiona aniołów.
   Większość osób będzie sięgać do tej książki w celach informacyjnych, jednak wierzę, że inni z przyjemnością będą ją przeglądać i czytać wpisy, które przyciągną ich uwagę. Mam nadzieję, że niniejsza publikacja dostarczy Państwu przyjemnej lektury i wzbogaci Państwa wiedzę.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Richard Webster

 • Tytuł oryginału: 

  Encyclopedia of Angels

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64645-99-0

 • Tłumacz: 

  Lidia Russell

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...