Na przekór grawitacji
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-14-7
Autor: Caroline Myss
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987147
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Kup cały komplet !

Fragment książki Na przekór grawitacji

Wprowadzenie do uzdrawiania z perspektywy mistyka

   Na przekór grawitacji nie jest zwykłą książka o uzdrawianiu. Nie służy za przewodnik na temat leczenia konkretnej choroby ani nie opiera się na założeniu, że źródłem wszystkich chorób są skryte rany. Przeciwnie, książka Na przekór grawitacji kwestionuje takie podejście do leczenia i zaprasza czytelnika do tego, by dokładnie przyjrzał się rzeczywistym ograniczeniom holistycznego modelu zdrowia. Ponadto zachęca ona do zbadania ścieżki, która odcina się od popularnego poglądu, że siły i zdolności umysłu wystarczą, by zainicjować przemianę w chorym ciele, albo że sam umysł potrafi zaprowadzić człowieka do rozległej krainy duszy.
    Po ponad dwudziestu latach pracy w dziedzinie zdrowia i uzdrawiania doszłam do wniosku, iż jako społeczeństwo nie rozbudziliśmy w pełni jedności ciała, umysłu i ducha, która jest podstawą przedstawionego tu podejścia do zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że nadal bardziej nas zachwyca lepiej nam znana siła umysłu, a wciąż onieśmielają nas mniej znane, mistyczne rejony duszy związane z przemianami. A zatem, chociaż możemy mówić językiem duchowości, często uciekamy się do metod umysłu, który przede wszystkim zaspokaja naszą potrzebę znalezienia przyczyn, dlaczego coś dzieje się w naszym życiu właśnie w taki a nie inny sposób. Pragniemy dowiedzieć się na przykład, dlaczego doświadczyliśmy krzywdy w dzieciństwie albo jakie lekcje kryją się za chorobami, które rozwinęły się w naszym ciele. Podstawowe założenie rozumowego podejścia mówi, że jeśli będziemy potrafili odkryć te przyczyny, to nasze życie wróci do normy. Odzyskamy zdrowie i będziemy tryskać energią tak samo jak przed chorobą. Jednak rzadko tak się dzieje, ponieważ ten system pojmowania choroby i kryzysu ma podstawową wadę: nie można wrócić do zdrowia drogą rozumu. Nasz intelekt nie jest pojazdem dostosowanym do mozolnej podróży uzdrawiającej, która wiedzie wyboistą drogą.
     Uzdrawianie wymaga od nas znacznie więcej niż tylko udziału naszych zasobów intelektualnych czy nawet emocjonalnych. I z pewnością nie możemy patrzeć jedynie wstecz w ślepe zaułki archiwum swojej przeszłości. Uzdrawianie z definicji oznacza wejście w proces dezintegracji życia i jego przemianę w proces powrotu do życia. Umysł nie potrafi wykonać takiego zadania. Tylko dusza ma moc odrodzenia ciała. Gdyby nie fakt, że kilkakrotnie byłam świadkiem tego zjawiska, nie odważyłabym się wejść w dziedzinę uzdrawiania z wystarczająco dużą pewnością siebie, aby dzielić się swoimi odkryciami. Jednak na moich oczach dochodziło do uzdrowień, a niektórzy mogą wręcz powiedzieć, że je ułatwiałam, ponieważ to, czego teraz uczę - wiedza mistyczna - połączyło się z całą moją wiedzą o ludzkiej świadomości i o naszej wspólnej podróży zwanej życiem.

    Zalecam czytelnikom, żeby zostawili rozum przed drzwiami i bez niego weszli do królestwa mistycznej świadomości. Niech to będzie nie tylko sposób uzdrowienia, lecz również sposób życia. Właśnie dlatego zatytułowałam tę książkę Na przekór grawitacji. Słowo „grawitacja" wywodzi się z łaciny - grauis znaczy „poważny" lub „ciężki". Innymi słowy, pełne (po)wagi myśli i emocje tworzą emocjonalne, psychologiczne oraz intelektualne ciążenie, czyli grawitację. Mistycy z natury przeciwstawiają się grawitacji i działają jej na przekór. Mistyk to osoba, która widzi życie oczami duszy i raczej doświadcza mocy Boga, niż rozmawia o nim lub debatuje na temat „polityki Boga". Ponadto mistykiem jest ktoś, kto rozumie rzeczywistość mistycznych praw, które szczegółowo omawiam w rozdziale szóstym.
    Istotą mistycznej ścieżki jest dostrzeganie prawdy. Jak nauczał Budda, musisz nauczyć się odróżniać iluzję od prawdy, ponieważ twoje iluzje przygniatają cię swoim ciężarem - dosłownie, na poziomie fizycznym oraz, jak się okazuje, na poziomie psychicznym. Sam umysł nie potrafi przeciwstawić się grawitacji, gdyż z natury szuka logicznych dowodów. Nie można poprosić umysłu, aby stał się czymś innym, niż jest: narzędziem szukającym przyczyn. Trzeba sięgnąć do innej części siebie, aby wykroczyć poza granice uparcie logicznego umysłu, który dąży do zemsty za dawne upokorzenia i wciąż przekonuje, że należy nam się coś więcej niż to, co mamy w życiu. Taki umysł jest pełen toksyn i również potrzebuje uzdrowienia. Musisz przeciwstawić się rozumowi, postępować mu na przekór i wznieść się ponad niego. Jeśli zamierzasz uzdrowić siebie albo z powodzeniem wyjść z jakiegokolwiek życiowego kryzysu, musisz działać na przekór grawitacji. Ale nie możesz czekać, aż kryzys zmotywuje cię do działania. Prawdziwą istotę świadomego życia odzwierciedla nauka patrzenia na życie oczami mistyka, bez rezygnowania z pracy, życia rodzinnego i wszystkich przyziemnych spraw.
   Obecnie znajdujemy się w decydującym momencie ludzkiej historii, w momencie dokonywania się zmiany. Część owej transformacji wzywa nas, abyśmy wreszcie przyjęli swoją wewnętrzną świadomość nie na poziomie samych słów, lecz przez zrozumienie głębokiej mistycznej natury życia. Jestem szczerze przekonana, iż wiele osób czuje pełną gotowość, by uczyć się, jak żyć na przekór grawitacji. Ta umiejętność nie tylko jest potrzebna, by wyleczyć się z choroby lub wyjść z kryzysu, lecz powinna też stać się nieodłączną częścią codziennego życia.

Caroline Myss
Oak Park, Illinois

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Caroline Myss

 • Tytuł oryginału: 

  Defy Gravity: Healing Beyond the Bounds of Reason

 • Liczba stron: 

  297

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-14-7

 • Tłumacz: 

  Ula Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...