Wczytuję dane...
KOD: 83-86737-25-5
Autor: Leszek Matela
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Geomancja formy feng shui

   Otaczający nas świat wypełniony jest potężnymi oddziaływaniami pochodzenia naturalnego. Energie te można wykorzystać dla dobra człowieka. Dawniej nie tylko otaczano je czcią, ale i korzystano z ich mocy. Człowiek u progu XXI wieku odkrywa ponownie zapomnianą wiedzę. Nic też dziwnego, że i geomancja przeżywa obecnie swój renesans.
   Terminem geomancja określa się sztukę wykorzystywania pozytywnych wpływów sił Ziemi i Kosmosu, wyszukiwania zdrowych terenów pod zabudowę, odpowiedniego urządzania pomieszczeń oraz wiedzę dotyczącą oddziaływania przyrody i różnego rodzaju kształtów, form i symboli na otoczenie.    Nazwa geomancja sugerująca wróżenie z Ziemi wzięła się stąd, że jedną z jej podstawowych metod badawczych jest obserwacja kształtów Ziemi oraz innych elementów środowiska i osądzanie na tej podstawie o jego właściwościach bioenergetycznych. Dziś wiemy, że analiza składników środowiska nie jest żadnym wróżeniem, lecz rzeczową metodą poznawczą. Równie dobrze można tę dziedzinę wiedzy określać jako „ekologię stymulujących składników otoczenia", czy „radiestezję pozytywnych wibracji". Skoro jednak tradycyjna nazwa „geomancja" funkcjonuje w literaturze, nie będziemy jej zmieniać.
   Przed wiekami człowiek, choć pozbawiony urządzeń technicznych, potrafił w odpowiedni sposób posługiwać się subtelnymi energiami natury. Otaczał kultem miejsca szczególnej koncentracji tego rodzaju stymulujących sił, a wznoszone budowle dopasowywał do ich przebiegu. Potrafił też poprzez stosowanie odpowiednich kształtów i symboli polepszać panujący układ promieniowań. Ową wiedzę zawdzięczał niezwykłej intuicji i wnikliwej obserwacji świata przyrody. Dziś ponownie zaczynamy zwracać się ku naturze. W optymalnym wykorzystaniu pozytywnych oddziaływań przyrody przydatna może okazać się dawna wiedza geomantyczna. Zgłębiając wiedzę naszych przodków mamy przed sobą bardzo wiele do odkrycia.
    Człowieka w środowisku, w którym żyje, otaczają różnego rodzaju energie. Ze względu na skutek oddziaływania możemy podzielić je zarówno na negatywne jak i pozytywne. Radiesteci, a i często również ekolodzy, skupiali się do tej pory na szkodliwych i negatywnych. A tymczasem w świecie wokół nas występuje mnóstwo korzystnych energii. Na ich badaniu i wykorzystaniu koncentruje się właśnie geomancja. Do pozytywnych wibracji naszego otoczenia zaliczamy energie posiadające zróżnicowaną intensywność.
   Oddziaływania tosunkowo słabe pochodzą od myśli i emocji. Średnią wielkość mają pochodzące od promieniowania znaków, napisów, symboli i kolorów. Znacznie silniejsze jest już promieniowanie kształtów i oddziaływanie roślin i minerałów. Jeszcze silniejsze rodzaje subtelnych emisji związane są ze strefami geomantycznymi i tzw. miejscami mocy. Najbardziej intensywne z miejscami nazywanymi czakramami Ziemi. Trzy ostatnie z wymienionych rodzajów energii powstają w wyniku koncentracji pozytywnych wibracji Ziemi i Kosmosu. Omówimy je szczegółowo w następnych rozdziałach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Leszek Matela

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  165x245

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86737-25-5

 • Rok wydania: 

  2001

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...