Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-20-8
Autor: Louise L. Hay
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987208
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Kolory i liczby

   Nauka o kolorach jest fascynująca. Kolory otaczają nas zawsze i nawet to, co określamy jako „bezbarwne", ma kolor. Trudno wyobrazić sobie świat bez kolorów.
   Kiedy zastanawiamy się nad pojęciem koloru, prawdopodobnie od razu na myśl przychodzi nam natura. Wypatrujemy pierwszej delikatnej zieleni - zwiastuna wiosny. Na widok krokusów i żonkili, które przebijają się przez rozmarzającą ziemię, robi nam się cieplej na sercu. Dzięki bujnemu rozkwitowi zieleni i kolorom pełni lata możemy poczuć obfitość ziemi. Potem przychodzi wspaniała feeria barw jesieni: żółtych, pomarańczowych i czerwonych. Gdy one przeminą, nadchodzi zima ze spokojną białą pokrywą śnieżną oraz szarymi pniami i gałęziami drzew. A potem znów czekamy na wiosnę.
   Ileż to razy patrzyliśmy na wschód lub zachód słońca i zachwycaliśmy się niewiarygodnymi kolorami! Widok wschodu słońca na pustyni porusza do głębi. Od wczesnego świtu, przez południe i zmierzch, aż do północy pojawiają się tysiące odcieni światła i koloru. A gdy choć przez chwilę popatrzymy na błękit nieba, czujemy spokój niezmierzonego przestworu. Kolory nie tylko spełniają w naszym życiu funkcję dekoracyjną, lecz także pod wieloma względami wywierają na nas silny wpływ.
    Mimo że kolor jest istotnym elementem życia, większość z nas nie wie zbyt wiele o korzyściach, jakie płyną ze świadomego stosowania koloru. A tymczasem każda barwa wibruje energią, którą możemy wykorzystać, aby poprawić jakość naszego życia.
Numerologia jest poważaną dziedziną wiedzy, której początki sięgają starożytności. Grecki filozof Pitagoras, uznawany przez wielu za ojca numerologii, twierdził, że „liczby są podstawowymi elementami wszechświata". Jeszcze w okresie renesansu kościoły projektowano przy użyciu mistycznych systemów liczbowych, które zdaniem architektów pozwalały osobom znajdującym się wewnątrz budowli silniej doświadczać Boga.
   Zarówno w kolorach, jak i w liczbach kryją się głębsze znaczenia. Omawiam te systemy razem, gdyż zgodnie z zasadami numerologii, każdej liczbie przypisany jest kolor. A ponieważ z każdym dniem, miesiącem i rokiem zmieniają się wibracje liczb, jednocześnie zmieniają się odpowiadające im kolory. Istnieje wiele sposobów współdziałania z energią życia. Między innymi możemy świadomie wykorzystywać nasze osobiste liczby i kolory, tak aby dni płynęły nam spokojniej. Książka Kolory i liczby pokazuje jeszcze inną metodę łączenia kolorów i liczb z naszymi codziennymi działaniami, które dzięki temu mogą zyskać równowagę i harmonię. Liczby i kolory wypełniają każdy nasz dzień, wspierają całe nasze życie i mogą tworzyć podstawę naszych afirmacji i decyzji. O tym właśnie jest książka Kolory i liczby.
    Wydaje się, że niemal wszystko wokół ma nadany numer lub jest przedstawione w postaci liczb: ulice, domy, telefony, konta bankowe. Każde urządzenie i elektroniczny gadżet są oznakowane liczbami. Podobnie jest w przypadku świąt, kalendarzy, ubezpieczeń, kart kredytowych i banknotów. Jednak najbardziej osobistymi liczbami są nasz wiek i data urodzenia.
   Wszechobecne są także kolory— w jedzeniu, które spożywamy, w naszych ubraniach, w biżuterii. Zwracamy na nie uwagę w wystroju mieszkania i w miejscu pracy. Różne środki transportu mają oznaczenia kolorystyczne. Gdy świadomie wybieramy kolory, biżuterię z kamieni szlachetnych, pokarmy i ubrania, które codziennie współgrają z naszym poziomem wibracji, wówczas swobodniej płyniemy z nurtem życia. Kolory, jakimi się otaczamy, często odzwierciedlają nasze podejście do samych siebie i do życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Louise L. Hay

 • Tytuł oryginału: 

  Colors & Numbers: Your Personal Guide to Positive Vibrations in Daily Life

 • Liczba stron: 

  96

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-61987-20-8

 • Tłumacz: 

  Urszula Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...