Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60280-26-3
Autor: Drunvalo Melchizedek
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360280263
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Centrum

Ze wstępu do książki Życie w przestrzeni serca

   Dawno, dawno temu my, ludzie, byliśmy zupełnie inni. Potrafiliśmy komunikować się ze sobą oraz doświadczać siebie w sposób dostępny dziś jedynie nielicznym. Korzystaliśmy wówczas z możliwości porozumiewania się i odczuwania bez pośrednictwa intelektu, możliwości wypływającej ze świętej przestrzeni ludzkiego serca.
    Australijscy Aborygeni nie utracili łączności ze starożytnym wzorem siatki życia, którą nazywają czasem śnienia. Nadal żyją oni w polu zbiorowej świadomości lub też we wspólnym śnie, który pozwala im czerpać z serca i oddychać powietrzem świata, utraconego dziś dla umysłów ludzi zachodu. W niedalekiej Nowej Zelandii Maorysi przenikają w swoich „medytacjach" ogromne przestrzenie, nawiązując kontakt z rdzennymi Amerykanami z plemienia Hopi. Umawiają się z nimi na spotkania i przekazują plemienne proroctwa. Zawierają porozumienia bez pomocy dzisiejszych „technologicznych" form komunikacji. Hawajscy Kahunowie nawiązują kontakt z Matką Ziemią pytając o najlepsze miejsca do połowów ryb, którymi trzeba wykarmić ich lud. W odpowiedzi na ich prośby białe obłoki chmur przybierają kształt dłoni, która wskazuje na wodzie miejsca, gdzie znajdą ławice ryb.
    W kolumbijskich górach Sierra Nevada, na terenie Ameryki Południowej, znajduje się dolina zamieszkiwana przez lud, który posługuje się językiem bez słów. Język ten narodził się w świętej przestrzeni ich serc.
    Gdybyśmy tylko pamiętali! Biblia głosi, że zanim nastąpiły czasy Babilonu, rodzaj ludzki posiadał łaskę jedynego języka zrozumiałego dla wszystkich. Dopiero później powstały setki języków, które ustanowiły zarazem barierę między ludźmi, zamykając ich w odrębnych nieprzenikalnych światach.
    Narodziła się między nami nieufność wynikająca z niemożności porozumienia. Przypieczętowała ona nasz los, który prowokował wrogość między ludźmi. Nie umieliśmy już ze sobą rozmawiać. Straciliśmy ze sobą łączność. Siostry i bracia, zrodzeni z tego samego kosmicznego Źródła, stali się wrogami, bowiem nie potrafili dzielić się z innymi swymi myślami i uczuciami. Mijały wieki, zacierając w naszej pamięci pradawne drogi wiodące do serca, w którym niegdyś śniliśmy wspólny sen. Umysł ludzki pogrążył się w izolacji.
Niniejsza książka Życie w przestrzeni serca ma wam o tym przypomnieć. W waszych sercach nadal istnieje zapomniana przestrzeń. Istniała ona przed aktem stworzenia i istnieć będzie po tym, jak zgaśnie ostatnia promienna gwiazda. Nocą, kiedy zasypiacie, pozostawiacie swoje umysły i przenosicie się do świętej przestrzeni swoich serc. Pamiętacie o tym? A może zapamiętujecie tylko sen?
Dlaczego chcę wam opowiedzieć o tym, co zaciera się w naszej pamięci? Jaki pożytek możecie mieć dziś z odnalezienia drogi do tego miejsca w świecie, w którym rolę największej religii pełnią nauka oraz logika ludzkiego umysłu? Zdaję sobie przecież sprawę z tego,że w świecie tym emocje i uczucia są obywatelami drugiej kategorii.
   To wszystko prawda. Jednak moi nauczyciele poprosili mnie, abym przypomniał wam o tym, kim jesteście naprawdę. A jesteście kimś znacznie więcej niż zwykłymi ludźmi. W waszych sercach bowiem istnieje święta przestrzeń, w której dzięki świadomemu aktowi współtworzenia można odtworzyć świat. Jeśli zatem naprawdę pragniecie pokoju ducha, jeśli chcecie powrócić do domu, zapraszam, byście wejrzeli w piękno waszych serc. Pozwólcie, abym pokazał wam to, co mnie zostało pokazane. Podam wam dokładne wskazówki, jak podążać drogą prowadzącą do serca, w którym stanowicie jedność z Bogiem.
    Wybór należy do was. Chciałbym was jednak ostrzec, że podjęcie tej drogi wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Życie wie, kiedy duch rodzi się dla wyższych światów i wykorzysta was, podobnie jak wykorzystało wszystkich wielkich mistrzów, jacy kiedykolwiek żyli na Ziemi. Jeśli przeczytacie Życie w przestrzeni serca i zastosujecie medytację, oczekując, że w waszym życiu nic się nie zmieni, możecie zapaść w duchową drzemkę. Kiedy wkroczycie w przestrzeń „Światła Wielkiej Ciemności", wasze życie ulegnie zmianie - przypomnicie sobie, kim jesteście naprawdę i poświęcicie życie służbie całej ludzkości.
    Dwa końcowe rozdziały przyniosą wam niespodziankę i wielką nadzieję. Ludzkie ciało świetliste o średnicy mniej więcej dwudziestu metrów od ciała fizycznego, czyli Mer-Ka-Ba (o którym pisałem w dwóch tomach mojej pierwszej książki zatytułowanej Pradawna Tajemnica Kwiatu Życia), zawiera w sobie tajemnicę związaną ze świętą przestrzenią serca. Wierzę, że praktykując medytację Mer-Ka-Ba odkryjecie, iż informacje zawarte w książce Życie w przestrzeni serca stanowią klucz do podróży, wiodącej do wyższych świetlistych światów. Jeśli chcecie poznać świętą przestrzeń serca, niech te słowa będą dla was błogosławieństwem i niech pomogą wam przypomnieć sobie o waszej prawdziwej naturze.
   I ostatnia uwaga. Pisząc Życie w przestrzeni serca, starałem się oddać prawdziwe znaczenie oraz rdzeń tego doświadczenia za pomocą najprostszych słów. Przedstawiłem w niej najbardziej wyraziste historie. Pisałem ją sercem, nie umysłem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Drunvalo Melchizedek

 • Tytuł oryginału: 

  Living in the Heart: How to Enter into the Sacred Space Within the Heart

 • Liczba stron: 

  167

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60280-26-3

 • Tłumacz: 

  Monika Gajdzińska

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...