Wczytuję dane...
KOD: 83-86757-87-6
Autor: Christine M.Bradler, Joachim Alfred P.Scheiner
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Feng shui Symbole Wschodu

   Feng shui oznacza dużo więcej niż popularne „tao mieszkania”. Tej złożonej doktryny nie powinno się redukować do prostych reguł czy twierdzeń, ponieważ bez taoistycznego zaplecza wniknięcie w głębię feng shui nie jest możliwe. Feng shui jest systemem, który stara się praktycznie odnieść do pierwotnej mocy wszechświata. Dzięki temu granice między codziennością i światem świętości mają zostać zniesione.    Jako narzędzie, feng shui pomaga nam połączyć się z kosmosem, umożliwia wyjście poza samych siebie i odnalezienie harmonii.
   Czym jest jednak harmonia albo szczęście w życiu? Taoistyczna doktryna feng shui mówi, że szczęście tkwi w „zdrowym życiu”. To zdrowie wypływa z przyrody, przyrody łączącej człowieka, ziemię i kosmos. Aby stale doświadczać tego „bycia zdrowym” lub „bycia pełnym”, człowiek od zawsze otacza się przyrodą w postaci symboli.
   Filozofia feng shui pokazuje, jaki symbol można zastosować dla danej osoby, sytuacji i otoczenia, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, aby osiągnąć harmonię lub jedność, a co za tym idzie, także i uzdrowienie.
   Symbole działają na trzech poziomach, natomiast czwarty poziom połączenia z tao, absolutem, którego my, ludzie, nie zawsze świadomie doświadczamy i którym nie zawsze dysponujemy, tworzy podstawę utrzymującą w nas żywą świadomość pełni, jedności z wszechświatem. Przyjmując czwarty poziom jako punkt wyjścia, postrzegamy umysłem świadomy lub nieświadomy impuls oddzielający nas od całości, co skłania nas do zmiany tego stanu.

Szczegóły

 • Autor: 

  Christine M.Bradler, Joachim Alfred P.Scheiner

 • Tytuł oryginału: 

  Feng Shui Symbole des Ostens

 • Objętość: 

  192

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  83-86757-87-6

 • Tłumacz: 

  Biuro Tłumaczeń

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...