Wczytuję dane...
KOD: 978-83-944997-6-1
Autor: Dean Radin
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788394499761
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: manendra

Ta ksiązżka dotyczy magii.

Nie traktuje ona o fikcyjnej magii Harry’ego Pottera, iluzjonistycznych sztuczkach Harry’ego Houdiniego czy trickach oszustów. Nie chodzi tu również o niebieskie pioruny wyskakujące z opuszków pal- ców, walki powietrzne na miotłach czy inne rodzaje pokazów artystycznych i efektów specjalnych.

Tu chodzi o prawdziwą magię.

W przeciwieństwie do książek, które omawiają magię z perspektywy psychologicznej czy historycznej lub które wymieniają przepisy na rzucanie czarów, moim celem jest zbadanie prawdziwej magii przy wykorzystaniu dowodów naukowych. Dlaczego podejście naukowe? Takie informacje trudno jest znaleźć w podręcznikach akademickich, niemniej jednak istnieje obszerna literatura naukowa na ten temat. Kiedy byłem na studiach, na żadnych z zajęć nawet o niej nie wspomniano. (…)

Nauka jako taka skupia się głównie na świecie obiektywnym, dlatego jej metody są bardzo skuteczne. Stąd możemy też skierować jej obiektyw w głąb człowieka i zbadać, do czego jest zdolna świadomość. Kiedy to już uczynimy, otworzy się przed nami zadziwiająco wiele nowych obszarów wiedzy. Jedną z konsekwencji przyjęcia tej wewnętrznej perspektywy jest to, że magia przestaje być niemożliwą fantazją i zamienia się w jeden z aspektów świata przyrody, który możemy zacząć badać. Z tej perspektywy takie pojęcia, jak „zjawiska paranormalne” czy „siły nadprzyrodzone”, są postrzegane jako dziwne i staromodne. Podobnie we współczesnej medycynie nie stosuje się już takich określeń, jak „złe humory” w odniesieniu do źródeł choroby.

dr Dean Radin, [ze Wstępu]

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dean Radin

 • Liczba stron: 

  266

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-944997-6-1

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...