Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-79-3
Autor: John Bradshaw
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025793
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

'

Wprowadzenie do książki

Powrót do swego wewnętrznego domu

     John Bradshaw w książce Powrót do swego wewnętrznego domu przedstawia nowy sposób nawiązania kontaktu z wewnętrznym dzieckiem, odnalezienia go, odzyskania i otoczenia opieką. Jeśli pragniesz doświadczyć przemiany, musisz wykonać wskazaną tu pracę. Decyzja, by ją wykonać, musi zostać podjęta przez dorosłą część twojej osobowości. Jeśli cofniesz się do swojego dzieciństwa, twoje dorosłe ja nadal będzie dokładnie wiedzieć, gdzie jesteś i co robisz. Twoje wewnętrzne dziecko będzie doświadczało wszystkiego tak, jak doświadczyłeś tego w dzieciństwie, lecz tym razem obecne będzie twoje dorosłe ja, które ochroni twoje dziecko i udzieli mu wsparcia podczas pracy nad jego ważnymi, dotychczas nierozwiązanymi problemami.
    Książka Powrót do swego wewnętrznego domu składa się z czterech części.

  W pierwszej jest mowa o tym, w jaki sposób twoje cudowne dziecko straciło swą cudowność i jak krzywdy doznane w dzieciństwie wpływają na twoje obecne życie.

  W drugiej części omówione zostaną poszczególne okresy rozwojowe dzieciństwa, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb, których zaspokojenie jest niezbędne do zdrowego rozwoju. Każdy rozdział zawiera kwestionariusz z listą pytań, które pomogą ci określić, czy potrzeby twojego wewnętrznego dziecka na kolejnych etapach rozwoju zostały zaspokojone. Następnie przedstawię ćwiczenia, jakie stosuję podczas warsztatów. Pomogą ci one odzyskać twoje wewnętrzne dziecko na każdym etapie rozwoju.

   W części trzeciej przedstawiłem ćwiczenia korygujące, które mają pomóc twojemu dziecku rozwinąć się i rozkwitnąć: nauczą cię skutecznych metod, jak skłonić innych dorosłych do zaspokajania potrzeb twojego wewnętrznego dziecka, a także pomogą zbudować wokół niego bariery ochronne w trakcie tworzenia wzajemnej bliskości. Dowiesz się, w jaki sposób ty sam możesz stać się opiekuńczym rodzicem, którego brakowało ci w dzieciństwie. A gdy nauczysz się sam otaczać siebie rodzicielską opieką, porzucisz próby rozwiązywania problemów przeszłości przez wyznaczanie roli rodzicielskiej innym ludziom.

   W czwartej części przedstawiłem, jak wyłania się cudowne dziecko po naprawieniu jego krzywd. Poznasz metody docierania do niego i przekonasz się, jaką twórczą i przeobrażającą energię wnosi ono w twoje życie. Cudowne dziecko jest tą częścią ciebie, która najbardziej przypomina Stwórcę. Może doprowadzić do bezpośredniego kontaktu z twoim niepowtarzalnym ja i z Bogiem, jakkolwiek Go rozumiesz. Jest to najgłębsza forma uzdrawiania, o której mówią wielcy nauczyciele wszystkich wyznań.

   Jednocześnie opowiem ci o sobie. Kiedy dwanaście lat temu rozpoczynałem tę pracę, nie wyobrażałem sobie nawet zakresu zmian, jakie nastąpią w moim sposobie myślenia i zachowaniu w rezultacie odzyskania swojego wewnętrznego dziecka. Przedtem nie przywiązywałem zbytniej wagi do wpływu, jaki wywarło dzieciństwo na moje dorosłe życie, czując się niejako zmuszony do idealizowania i ochrony rodziców, a w szczególności matki. Często mówiłem sobie, tak jak większość dzieci: „Gdy dorosnę i się usamodzielnię, wszystko się ułoży”. Z upływem lat zacząłem zdawać sobie sprawę, że się nie układa - było wręcz coraz gorzej. Jeszcze wyraźniej dostrzegałem to u innych członków rodziny niż u siebie. W dziesięć lat po tym, jak uporałem się z moim alkoholizmem, stwierdziłem, że nadal zachowuję się kompulsywnie i kierują mną popędy.
   Pewnego deszczowego wtorkowego popołudnia doświadczyłem czegoś, co Alice Miller napisała o swoim wewnętrznym dziecku w książce Pictures of''a Childhood: „Nie mogłam zmusić się do porzucenia tego dziecka. [...] Podjęłam decyzję, która miała głęboko odmienić moje życie: pozwoliłam, by mnie prowadziło”.
   Tego dnia postanowiłem odzyskać i otoczyć opieką moje wewnętrzne dziecko. Stwierdziłem, że jest ono śmiertelnie przerażone. Z początku nie ufało mi i nie chciało za mną podążać. Tylko dzięki wytrwałym próbom nawiązania z nim dialogu i zapewnieniom, że go nigdy nie opuszczę, zacząłem zdobywać jego zaufanie.
   W tej książce opisuję etapy podróży, dzięki której stałem się strażnikiem i orędownikiem mego wewnętrznego dziecka. Podróż ta odmieniła moje życie.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  John Bradshaw

 • Tytuł oryginału: 

  Homecoming: Reclaiming and Championing Your Inner Child

 • Liczba stron: 

  424

 • Wymiary: 

  150x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-79-3

 • Tłumacz: 

  Cezary Urbański

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...