Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-49-6
Autor: Caroline Myss
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788387025496
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Kup cały komplet !

Fragment książki Anatomia duszy

   Często badania lekarskie nie wykazują żadnych zaburzeń, gdyż nie można na ich podstawie stwierdzić, że na poziomie fizycznym coś się dzieje. Tradycyjne badania nie wykażą ubytku energetycznego i większość lekarzy całkiem odrzuca teorię o dysfunkcji energii. Ciągle jednak pojawiają się nowe, skomplikowane choroby, które nie poddają się konwencjonalnym metodom leczenia. Niektóre, jak AIDS, można zdiagnozować tradycyjnymi sposobami, podczas gdy inne wydają się powstawać wskutek zbyt szybkiego tempa naszego życia i nieustannego wystawiania się na wpływ energii elektromagnetycznej komputerów, anten satelitarnych, telefonów komórkowych i wielu innych urządzeń, którymi przeładowane jest nasze środowisko. Takie dolegliwości jak zespół chronicznego zmęczenia czy zaburzenia spowodowane degradacją środowiska nie są obecnie „oficjalnie uznawane" za choroby; zgodnie z konwencjonalnymi standardami medycznymi, nie można stwierdzić w ich przypadku obecności chorobotwórczych mikroorganizmów. Jednak z pewnością są one chorobami w kontekście definicji energetycznej dysfunkcji organizmu, ponieważ ich symptomy dowodzą, że pole energetyczne pacjenta ulega osłabieniu.
   Intuicja medyczna może pomóc tym lekarzom, którzy rozumieją, że ciało człowieka jest zarówno strukturą fizyczną, jak i energetyczną, którzy podchodzą do ludzkich doświadczeń w sposób duchowy, aby odczytać stan energetyczny choroby fizycznej i wyeliminować zarówno jej przyczynę, jak i objawy. Leczenie pola energetycznego może polegać na stosowaniu szeregu terapii, takich jak psychoterapia, akupunktura, masaż, homeopatia. Zasadniczym elementem uzdrawiania energetycznego pozostaje jednak aktywne zaangażowanie się samego pacjenta. Bez względu na to, jak poważne są intuicyjne ostrzeżenia o możliwości wystąpienia choroby, same one nie uzdrowią. Trzeba działać.
   Byłabym szczęśliwa, mogąc natychmiast, za pośrednictwem książek i warsztatów, przekazać innym moje umiejętności. Ale tylko dzięki wieloletniej praktyce można w pełni rozwinąć własną intuicję. Dzięki „stażowi w zakresie intuicji", jaki odbyłam pod okiem Norma, absolwenta Harvardu, neurochirurga, założyciela American Holistic Medical Association, zyskałam możliwość profesjonalnego diagnozowania intuicyjnego. Wszyscy mogą czerpać korzyści z nauk zawartych w książce Anatomia duszy i doskonalić swoją intuicję. Ponieważ jednak program stażowy jest tak ważny dla jej pełnego rozwinięcia, w niedalekiej przyszłości zamierzamy razem z Normem pomagać studentom obdarzonym szczególną intuicją realizować go w holistycznych ośrodkach zdrowia na terenie całego kraju. Norm i ja prowadzimy na jego farmie w Springfield, w stanie Missouri, program nauczania intuicji, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do korzystania z intuicji jako zwykłego narzędzia postrzegania.
   Pomysł stworzenia programu stażowego w zakresie intuicji medycznej wydawałby się dziwaczny jeszcze dziesięć lat temu, ale od tamtego czasu staliśmy się, jako społeczeństwo, dużo bardziej otwarci na metody leczenia wykorzystujące dawną wiedzę o przepływie energii w ludzkim ciele i wokół niego, takie jak akupunktura, akupresura, chi-kung. W książce Meaning and Medianę doktor medycyny Lany Dossey pisze, że potrzebujemy „medycyny III ery" - a więc terapii łączących w sobie podejście duchowe i fizyczne, holistyczne i alopatyczne - do leczenia zaburzeń fizycznych i emocjonalnych. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że osoby diagnozujące za pomocą intuicji staną się w końcu bardzo ważnymi członkami zespołów opieki zdrowotnej zarówno w USA, jak i na całym świecie.
   Świat medycyny konwencjonalnej stoi o krok od tego, aby dostrzec związek między zaburzeniem energetycznym lub duchowym a chorobą. Nieuniknione jest to, że pewnego dnia medycyna zniesie oddzielenie ciała od duszy; ale na razie możemy sobie pomóc, sami budując most do naszej duszy, a uczynimy to, ucząc się języka energii i sztuki patrzenia symbolicznego. Mam nadzieję, że dzięki książce Anatomia duszy nauczysz się myśleć o sobie w kategoriach energii tak wyraziście, jak myślisz o swoim ciele, i zaczniesz dbać o swoją duszę równie świadomie, jak troszczysz się o swe ciało fizyczne.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Caroline Myss

 • Tytuł oryginału: 

  Anatomy of the Spirit: The Seven Stages of Power and Healing

 • Liczba stron: 

  361

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-49-6

 • Tłumacz: 

  Wanda Grajkowska

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...