Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-7727-4
Autor: Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Znak

Naucz dziecko, jak czuć się dobrze w świecie pełnym różnic!

Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi poznajcie historie, które pokazują, że każdy jest inny. I choć w pierwszej chwili może to wywoływać niepokój, nie musi utrudniać porozumienia.

Różnice między dziećmi, związane z ich temperamentem, etapem rozwojowym, upodobaniami, sytuacją rodzinną czy zdrowotną, wywołują emocje. To naturalne. Warto pomóc najmłodszym zrozumieć istotę tych różnic i pokazać im świat z perspektywy innych. To pomoże im akceptować, szanować oraz doceniać różnorodność i się jej nie obawiać.

Opowiadania pokazują, jak można radzić sobie w codziennych sytuacjach, w których dzieci

odczuwają trudne emocje wywołane:

• nowymi, nieznanymi sytuacjami społecznymi,

• niezrozumiałymi zachowaniami innych dzieci,

• odmiennymi upodobaniami i zainteresowaniami rówieśników,

• różnicami uwarunkowanymi temperamentem lub etapem rozwojowym.

Opowiadania uzupełnione są o części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psycholożką dziecięcą i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą dorosłym zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów.

Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę, czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki!

"Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem napisania książki o dzieciach, które są pod jakimś względem "inne". Wiem, że odmienność dziecka w wielu sytuacjach sprawia, że czuje się ono gorsze od rówieśników. Także owi rówieśnicy nierzadko dają mu odczuć, że nie pasuje, nie przynależy do grupy. A przecież różnorodność sprawia, że nasza rzeczywistość jest ciekawsza i bogatsza! Marzę o świecie, w którym odmienność budzi nie strach i niechęć, lecz życzliwość i zaciekawienie, a "inni" są nie tylko tolerowanymi, ale i w pełni akceptowanymi i docenianymi członkami społeczności. Swoją książką chcę dołożyć małą cegiełkę do budowy takiego właśnie świata".

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Agnieszka Stążka-Gawrysiak

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-240-7727-4

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...