Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-5213-4
Autor: Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788324052134
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Znak

Produkty w zestawie:

Księgarnia Łódź
1x Self-Regulation Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę
Księgarnia Łódź
1x Self-Regulation Szkolne wyzwania
Księgarnia Łódź
1x Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

Pakiet 3 książek

Self-Regulation

Pakiet 3 książek:

 • Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
 • Razem z Kubą i Leną dzieci poznają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji. Ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć podejście oparte na metodzie Self-Reg i ułatwiają korzystanie z niego na co dzień. Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców ‒ to wszystko sprawia, że trudno im poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli, ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Regulation to samoregulacja. Opracowana przez prof. Stuarta Shankera metoda Self-Reg pozwala opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia, a nie tłumić samo zachowanie, które z niego wynika. Dzięki niej mądrze wesprzesz swoje dziecko.
 • Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci
 • Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę. Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci - są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami. Opowiadania uzupełnione są przez części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą ci zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów.
 • Self-Regulation. Szkolne wyzwania
 • Szkolne wyzwania wymagają wsparcia. Naucz swoje dziecko, jak sobie radzić, gdy emocje biorą górę, a wszystko wokół się zmienia. Poznaj historie, które mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Opowiadają o powszechnych trudnościach.Ramki dla dorosłych opiekunów pozwalają zrozumieć trudności dziecka i wesprzeć je tak, aby radziło sobie coraz lepiej i rozwijało zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Treść ramek powstała we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Po ogromnym sukcesie książki "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę" czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki. Opowiadania dla dzieci i dorosłych

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Agnieszka Stążka-Gawrysiak

 • Liczba stron: 

  224, 128, 184

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...