Wczytuję dane...
KOD: 83-86757-64-7
Autor: Heike Owusu
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Symbole Indian Ameryki Północnej

   Książka, którą masz w ręce, obejmuje wiedze z zakresu bogatej symboliki plemion indiańskich Ameryki Północnej. Należy przy tym zaznaczyć, że w wyniku podboju kontynentu amerykańskiego przez Europejczyków i w konsekwencji oddalenia ludów indiańskich od ich pierwotnej kultury przepadło wiele istotnych wiadomości na temat symboli i ich pierwotnej wymowy duchowej. Kolejna trudność w badaniach wiąże się z faktem, iż indiańska wspólnota kulturowa składała się z wielu plemion różniących się między sobą zarówno językiem, jak i światopoglądem. Z tych samych względów niemożliwe jest również szczegółowe omówienie w tej książce plemion żyjących w izolacji, znacznie odstających pod względem kulturowym od pozostałych wspólnot indiańskich.
   Wszyscy autochtoniczni mieszkańcy Ameryki Północnej troszczyli się 0 poprawę relacji z Matką Ziemią i przywrócenie naturalnego związku z przyrodą. Duchowym założeniem religii indiańskich było życie w harmonii z całym Kosmosem. Osiągnięciu tego celu służyły rytuały i symbole wywodzące się z różnych tradycji i znajdujące zastosowanie podczas wielkich świąt plemiennych, wydarzeń rodzinnych, ale również czynności życia codziennego. Według wierzeń indiańskich, wszystkie składniki rzeczywistości, nawet najprostsze przedmioty użytkowe, wypełnione były życiem 1 głęboką symboliką. Kult świata jako wytworu rąk ludzkich i dzieła przyrody brał się zatem z przekonania, że wszystkim przedmiotom i wszystkim żywym istotom należy się głęboki szacunek, cześć i dostateczna uwaga.
   Medycyna ludów pierwotnych obejmuje natomiast wszystkie siły, które mają pozytywny wpływ na ludzi i służą poprawie stosunków z wszelkimi przejawami ziemskiego życia, a zatem zbliżeniu się do egzystencji zwierząt, roślin, kamieni, a nawet przedmiotów sporządzonych przez człowieka.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Heike Owusu

 • Tytuł oryginału: 

  Symbole der Indianer Nordamerikas

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86757-64-7

 • Tłumacz: 

  Monika Dziedzic

 • Rok wydania: 

  2002

Polecamy