Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63860-43-1
Autor: Eline Snel
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788363860431
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: CoJaNATo

   Dzięki tej książce dzieci mogą uczyć się uważności w formie zabawy, poprzez zawarte w i interaktywne historie i ćwiczenia. Będą też jednak chłonąć uważność poprzez obserwowanie was ro­dziców, waszego sposobu komunikowania się, wa­szej uważności i obecności, na przykład wtedy, gdy dziecko bardzo chce czegoś, czego nie może mieć.
   Trzyletnie dzieci mogą już wykonywać pro­ste, krótkie ćwiczenia uważności. Po ukończeniu czterech lat mózg dziecka jest już gotów do ćwi­czeń zaproponowanych w książce Uważność i spo­kój żabki. Dzieci uczą się wtedy nazywać to, co odczuwają w ciele, dzięki czemu łatwiej jest im zaakceptować najtrudniejsze emocje i najbardziej niesforne myśli - oraz coś z nimi zrobić. W ten sposób wzmacniane są pozytywne zachowania i zasiewane jest ziarno zaufania do siebie.
  Możliwe, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na wiele pytań, ale nie na wszystkie. Zycie jest zbyt bogate i różnorodne, by dało się znaleźć odpo­wiedź na wszystko. Czasem bywa też dzikie i za­skakujące. Zawsze jednak możesz otworzyć się na bogactwo danej chwili. Na tu i teraz. Na uśmiech, rączkę w twojej dłoni, westchnienie ulgi, kiedy dzieci w końcu zasną.
  Tak naprawdę liczy się tylko to, by naprawdę widzieć swoje dzieci, słyszeć je i rozumieć w całej ich pełni. Liczy się obecność powodowana głęboką potrzebą działania z życzliwością i w zgodzie ze sobą.
  Z tej książki dowiesz się, jak wesprzeć swoje dzieci, by wyrosły na dorosłych pełnych uważności i łagodności, o otwartych i ciepłych sercach, rozumiejących, czego potrzebuje ich wewnętrzny świat i co mogą zaoferować wielkiemu światu na zewnątrz.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eline Snel

 • Tytuł oryginału: 

  L'Eveil de la petite grenouille

 • Liczba stron: 

  170

 • Wymiary: 

  140x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63860-43-1

 • Tłumacz: 

  Blanka Łyszkowska

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...