Wielkie Wyzwanie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-46-4
Autor: Osho
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Wielkie wyzwanie

   „Wielkie wyzwanie" Osho nie jest jedynie wyzwaniem, jest również zaproszeniem. W książce tej znajdziesz doświadczenie człowieka oświeconego, buddy dwudziestego stulecia, odpowiadającego na pytania ludzi takich, jak ty i ja, ludzi czujących (tak jak ty - inaczej nie czytałbyś tej książki), że w życiu istnieje coś więcej niż tylko to, co widzą oczy.
   Osho o tym wszystkim opowiada - od Boga i wiary po egzystencję i świadomość, od frustracji i cierpienia po miłość i współczucie, od życia przed narodzinami do życia po śmierci, od hipnozy i narkotyków po jogę i medytację, od cudów Jezusa po materializacje Sai Baby, od intelektu i inteligencji do znaczenia relacji mistrz - uczeń. Wszystko tu jest: świeże, podane z pierwszego źródła. Ponadto Osho szczegółowo przedstawia to, co zapewne stanowi jego najbardziej rewolucyjną technikę medytacji, „metodę odrzutowców" - medytację dynamiczną.
   George Gurdżijew mawiał do swoich uczniów, aby czytali jego książki trzy razy, że potrzeba przynajmniej trzech czytań, by jego słowa wniknęły. Słowa Osho z pewnością można czytać trzykrotnie - i więcej - i za każdym razem czytelnik będzie odkrywał nowy sens, nowe znaczenie, docierając do poszczególnych warstw ukrytych w wykładach Osho.
   W wykładzie o żerowaniu na cudach Osho stwierdza: „Nie interesują mnie cuda, ponieważ to wszystko jest bzdurą. Całe to życie, które przeżywamy, jest absurdalne, więc nawet jeżeli coś w nim stworzysz, nie ma to znaczenia. Jedyny cud, jaki mnie interesuje, to popychanie cię w ruchu coraz dalej. Nawet jeden przebłysk tego poza będzie cudem".
   Jeżeli - czytając tę książkę - odczujesz narastające pragnienie zagłębienia się w swoim wewnętrznym świecie, eksplorowania tego, co jest poza, będzie to oznaczać, że usłyszałeś zaproszenie, przyjąłeś wielkie wyzwanie Osho.

Swami Kriszna Prem

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  OSHO

 • Tytuł oryginału: 

  The Great Challenge

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-46-4

 • Tłumacz: 

  Mariusz Włoczysiak

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...