Wprowadzenie do książki
Wykorzystanie potęgi run
Sięgając po karty runiczne, nawiązujemy kontakt ze swoim wewnętrznym przewodnikiem, cząstką siebie, która zna wszystko, co powinno być znane w aktualnym momencie życia. Dlatego podświadomość skłania nas, by wybrać tę, a nie inną kartę, choć wcale nie jest powiedziane, że obecny wybór pokryje się z innym, dokonanym w przyszłości. Dzieje się tak, gdyż człowiek przynależy do określonego momentu życia jako nieodzowna jego cząstka. Natomiast każdy znak runiczny posiada swoją wartość symboliczną, związaną z pewnymi modelowymi sytuacjami życiowymi. Karta wybrana przez nas w określonym momencie jest zbieżna z naszą wewnętrzną sytuacją, w której trwamy w chwili obecnej i która ma decydujący na nas wpływ. Dlatego mądrość kart runicznych otwiera przed nami całościowy obraz siebie, który może być kompleksowym uzupełnieniem analitycznych rozważań, w których zagłębiamy się na co dzień, nie pozwalając dojść do głosu swojej podświadomości.
Używając kart runicznych, należy pamiętać, iż ma to prowokować użytkowników do analizowania swego postępowania w sytuacji, w której są oni uwikłani. Runy, z zasady, nie udzielają odpowiedzi wprost na nurtujące nas pytania ze względu na swoją symboliczność i wieloznaczność. Jednakże jeśli osoba jest gotowa do głębokiego zastanowienia się nad sobą, do spotkania samego siebie, ukrytego gdzieś pod nieprzeniknioną zasłoną świadomości, do uświadomienia sobie istotnych cech osobowości oraz samodoskonalenia się, wówczas badany będzie z całą pewnością usatysfakcjonowany wskazówkami udzielonymi przez karty i z łatwością podejmie najlepsze możliwe działanie.
Świadomość formułuje pytania, stawia hipotezy, natomiast podświadomość przemawia poprzez poszczególne runy, za pomocą których możemy znaleźć punkt wyjścia do rozwiązania swoich problemów. Musimy być jednak otwarci na ich sugestie, które w rzeczywistości podpowiada rozumowi nasze wnętrze.
Trafnie wykorzystane runy mogą pomóc lepiej zrozumieć problemy naszego bytu, usunąć je w cień, posiąść nadzieję.
„Zabierz nadzieję z serca człowieka, a uczynisz go dzikim zwierzęciem” - tak ujmuje to Maria Louise Rame, pseudonim Ouida.
Mieć nadzieję to przenosić swe oczekiwania w przyszłość; ten, kto może ją mieć, nie jest stracony. Nasza teraźniejszość to niewielka cezura pomiędzy przeszłością a przyszłością. Kto jest świadomy tego, co może się zdarzyć, lepiej potrafi nadać kierunek swojej życiowej drodze.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Stefan Wdowiak, Genowefa Szrajer
-
Liczba stron:
264
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-7377-663-0
-
Rok wydania:
204