Ucieczka Z Krainy Wiecznego Śniegu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63248-33-8
Autor: Stephan Talty
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: sine qua non

Wprowadzenie do książki

Ucieczka z krainy wiecznego śniegu

  Bardzo emocjonalna i doskonale napisana „Ucieczka z krainy wiecznego śniegu” to saga o niedoświadczonym przywódcy przyodzianym w ciążące mu mnisie szaty, który zmuszony uciekać ku wolności odkrywa, że od jego przetrwania zależy los tysięcy Tybetańczyków.

  Stephan Talty pokazuje nam metamorfozę prostego, zagubionego człowieka w charyzmatycznego orędownika wolności myślenia i powszechnego współczucia. Książka stanowi również portret uduchowionego narodu, zmuszonego do chwycenia za broń w obronie swoich ideałów.

  Przenieśmy się w czasie do 17 marca 1959 roku. Tybet stoi na skraju zagłady. Wkrótce dojdzie do całkowitego przejęcia władzy nad państwem przez chińskiego okupanta. Młody Dalajlama decyduje się na śmiertelnie niebezpieczny krok. Ucieka z rezydencji otoczonej elitarnym oddziałem chińskich żołnierzy i wraz z trzystuosobową eskortą przeprawia się ku zdradzieckim przełęczom Himalajów, za którymi czekają Indie i wolność. Zbiedzy cały czas czują na karkach nienawistny oddech podążających ich tropem prześladowców.

  Żadnemu z poprzednich Dalajlamów nie przyszło mierzyć się z milionową armią komunistycznych Chin, zdeterminowaną, by butami żołnierzy zdeptać wolność Tybetu.

„Talty rysuje przed nami żywy obraz niebezpiecznej podróży i państwa postawionego w stan kryzysu” –
Publishers Weekly

„To opis prawdopodobnie najbardziej monumentalnej ucieczki w historii świata: Dalajlama przeprawiający się ponad dachem świata z żołnierzami Mao Zedonga depczącymi mu po piętach”
– James Bradley, autor bestsellerów wg New York Timesa

„Talty pomaga nam spojrzeć na Dalajlamę nie jak na symbol, ale jak na odważnego acz przerażonego młodego człowieka, który został zmuszony poddać się nieoczekiwanej przemianie”
– Greg Mortensen, autor bestsellerów wg New York Timesa

Szczegóły

 • Autor: 

  Stephan Talty

 • Tytuł oryginału: 

  Escape from the Land of Snows: The Young Dalai Lama's Harrowing Flight to Freedom and the Making of a Spiritual Hero

 • Objętość: 

  352

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  155x230

 • ISBN: 

  978-83-63248-33-8

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Machura, Mirko Kuflewicz

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...