Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7758-982-3
Autor: Marie Kondo
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788377589823
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Muza

Wprowadzenie do książki

Magia sprzątania

Prawdziwe życie zaczyna się po doprowadzeniu domu do porządku

   Chociaż cała ta książka poświęcona jest sprzątaniu, nie jest ono tak naprawdę konieczne. Nie umrzesz z powodu nieporządku, a na całym świecie jest wielu ludzi, którym nie zależy na uporządkowaniu swojego otoczenia. Tacy ludzie nigdy nie sięgną po tę książkę. Ciebie natomiast los doprowadził do sięgnięcia po nią, co oznacza, że prawdopodobnie jest w tobie głębokie pragnienie zmiany obecnej sytuacji, wprowadzenie zmian w swoim życiu i osiągnięcia szczęścia. Z tego właśnie powodu gwarantuję, że będziesz w stanie zaprowadzić porządek w swoim domu. Pierwszy krok już za tobą - w chwili sięgnięcia po tę książkę z zamiarem uporządkowania swojego domu. Jeżeli doczytałaś ją do tego momentu, wiesz, co robić dalej.
   Ludzie są w stanie zajmować się ograniczoną liczbą rzeczy naraz. Ja jestem leniwa i zapominalska i nie umiem dbać o zbyt wiele rzeczy. To dlatego chcę właściwie troszczyć się o rzeczy, które kocham i to właśnie dlatego tak wielki nacisk w moim życiu położyłam na sprzątanie. Uważam jednak, że najlepiej jest posprzątać szybko i mieć to z głowy. Dlaczego? Dlatego, że sprzątanie nie jest celem życia.
   Jeżeli sądzisz, że sprzątanie to coś, co powinno być robione codzienne albo coś, co będzie trzeba robić przez resztę życia, czas się ocknąć. Zaręczam, że sprzątanie można przeprowadzić szybko i dokładnie, i to za jednym zamachem. Jedyne, co będziesz musiała dalej robić, to stale dokonywać wyboru, co zatrzymać, co wyrzucić oraz dbać o rzeczy, które zdecydujesz się zatrzymać. Możesz uporządkować swój dom teraz i to raz na zawsze. Jedyni ludzie, którzy będą musieli spędzić całe życie, rok po roku, nad rozmyślaniem o sprzątaniu, to ci, którzy znajdują w tym radość, a sprzątanie jest dla nich drogą do uczynienia świata lepszym. Ty natomiast możesz skupić się na tym, co przynosi tobie radość i co jest spełnieniem twojej życiowej misji. Jestem przekonana, że zaprowadzenie porządku w twoim domu pomoże ci znaleźć misję, która przemówi do twojego serca. Życie naprawdę zaczyna się, kiedy doprowadzisz swój dom do porządku.

   Któregoś dnia obudziłam się, a moja szyja i ramiona były całkowicie zesztywniałe. Nie mogłam wstać i musiałam wezwać karetkę. Chociaż przyczyna tego, co się stało, nie była w pełni jasna, poprzedni dzień spędziłam w domu klientki, sprawdzając górną część szafy i przesuwając ciężkie meble. Ponieważ nie robiłam nic innego, nasuwał się wniosek, że za dużo sprzątałam. Byłam pewnie jedyną na świecie pacjentką, która w swojej karcie medycznej miała zapisane „za dużo sprzątania”. Kiedy tak leżałam w łóżku i odzyskiwałam sprawność kręgosłupa, 90 procent moich myśli pochłaniało sprzątanie. To doświadczenie nauczyło mnie doceniać umiejętność zaglądania do wysoko zawieszonych szafek.
    Napisałam tę książkę, gdyż chciałam podzielić się magią sprzątania. Emocjami, jakie budzą się we mnie, gdy odsyłam rzeczy, które spełniły swój cel, podobnymi do tych, które odczuwa się, odbierając dyplom. Tym dreszczykiem emocji, kiedy rzeczy odnajdują swoje właściwe miejsce. I wreszcie, tym świeżym powiewem, który wpada do pokoju tuż po tym, jak został posprzątany - oto co zwykły dzień, w którym nie dzieje się nic szczególnego, czyni jaśniejszym.
   Chciałabym skorzystać z okazji i podziękować tym wszystkim, którzy wspierali mnie w napisaniu tej książki, mnie, która potrafi tylko sprzątać - panu Takahashi z wydawnictwa Sunmark Publishing, mojej rodzinie, moim rzeczom i mojemu domowi. Mam nadzieję, że odkrywając magię sprzątania, coraz więcej osób doświadczy radości, jaką daje życie w otoczeniu rzeczy, które się kocha.

Marie Kondo (KonMari)

Sprzątanie metodą KonMari oznacza wzięcie każdej rzeczy do ręki i zadanie sobie pytania, czy wzbudza ona radość, a następnie na tej podstawie podjęcie decyzji, czy chce się ją zatrzymać.

Szczegóły

 • Autor: 

  Marie Kondo

 • Tytuł oryginału: 

  The Life-Changing Magic of Tidying Up

 • Objętość: 

  224

 • Oprawa: 

  Miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7758-982-3

 • Tłumacz: 

  Magdalena Macińska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...