Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-410-0
Autor: Pierre Franckh
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373774100
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Fragment książki Prawo Rezonansu

         Gdybyś mógł być kimś, kim zawsze pragnąłeś być - kim byłbyś? Gdybyś nie napotkał w życiu żadnych ograniczeń, żadnych uwarunkowań ani nikogo, kto przekonywałby cię, że twoje marzenia są przesadne lub szalone, śmieszne czy wręcz aroganckie? Gdybyś więc mógł spełnić swoje pragnienia i gdyby wszystkie drogi i drzwi stały przed tobą otworem - kim byłbyś wówczas?
  Ten problem zajmował mnie już jako nastolatka. Także dla moich przyjaciół było ważne, kim staną się w przyszłości. Nic dziwnego. Byliśmy przecież w wieku, w którym ustawia się zwrotnice swego życia.
   Jednak kiedy pytałem o to dorosłych, spotykałem się często z niezrozumieniem i bezradnością. Wydaje się, że w pewnym wieku temat „kim chce się zostać" przestaje nas interesować. W moim przypadku waga tego problemu jednak nigdy nie słabła. Dziś pytanie to stawiam nawet częściej niż wtedy, ponieważ odpowiedź na nie określa moje życie, określa moje tęsknoty, decyzje, moje oceny, moje przekonania i mój rozwój, zmienia się świat wokół mnie - a więc całe moje życie.
   A jednak i dziś, co mnie zaskakuje, jeśli poruszam te kwestie z kimś z dorosłych, spotykam się z niezrozumieniem i bezradnością. Nawet sam pomysł, aby się nad tym zastanowić, wielu uważa za niepotrzebną stratę czasu. Większość ludzi w ogóle się tym nie zajmuje. Dlaczego? Gdy jest się przekonanym, że i tak nie można zmienić swojego życia, zastanawianie się wydaje się bezcelowe...
Przekonanie, że nie jest się w stanie niczego zmienić w swoim życiu, niesie fatalne skutki, ponieważ to właśnie nasze przekonania piszą scenariusz naszego życia.
   Najnowsze odkrycia fizyki kwantowej, biologii kwantowej, nowoczesnej matematyki i epigenetyki, czyli badań mechanizmów dziedziczności, coraz wyraźniej pokazują, że to właśnie siła tkwiących w nas przekonań pozwala nam stać się takimi, jakimi chcielibyśmy być, począwszy od zdrowia po chorobę, od pracy układu immunologicznego po pracę naszych hormonów, od naszych możliwości samouzdrawiania aż po umiejętność radowania się życiem.
   Rzeczywiste ograniczenia egzystują tylko w naszej głowie. Poza nimi roztacza się przed nami obszar bezgranicznych możliwości. A najważniejsze jest to, że nie jesteśmy skazani w tym zakresie jedynie na naszą wiarę lub czyste przypuszczenia, ponieważ potwierdza to nauka, której badania umacniają nasze przekonania, udowadniając nawet, że naszymi przekonaniami wpływamy nie tylko na nasze życie, lecz na całe otoczenie. Siła naszych myśli i uczuć może inicjować wszelkie zmiany w naszym życiu, zmiany, których tak bardzo pragniemy.
   Siła naszych przekonań może zmieniać nawet nasze DNA, pobudzać tkwiące w nas siły samouzdrawiania, wnieść do naszego życia szczęście i radość oraz pomóc osiągnąć wszystko to, co wydaje się nam możliwe.

Niemożliwe jest tylko to, co uważamy za niemożliwe.

   Być może jesteś obecnie przekonany, że ta idea nieskończonych możliwości jest nierealna. Wtedy jest to twoje przekonanie. Nie ma w tym niczego dobrego lub złego, niczego słusznego lub nieprawidłowego. To po prostu twoje przekonanie i zgodnie z nim kształtuje się i rozwija twoje życie.

A jeśli twoje przekonania i twój obraz świata bazują na fałszywych informacjach i nierzeczywistych faktach?

   Najnowsze odkrycia naukowe udowadniają za każdym razem bez cienia wątpliwości, że nasze myśli, uczucia i przekonania są zdolne do wszystkiego. To one właśnie, pogłębione emocjami, są tym, co tworzy olbrzymie pole rezonansowe. I wszystko - wszystko na tym świecie - co może współdrgać z tym polem rezonansowym, jest przechwytywane przez jego wibracje i nie może działać inaczej, jak tylko współbrzmieć z nim.
    Pytanie, które się wyłania, brzmi: „Jakie pole rezonansowe w tej chwili tworzysz?". I oto znaleźliśmy się w samym środku interesującego nas tematu.

Gdybyś mógł być kimś, kim zawsze chciałeś, to kim byś był?

Co ci w tym przeszkadza?

   Pierwsza część książki Prawo Rezonansu może być pewnym wyzwaniem dla twojego umysłu, ponieważ dotychczas wychodziłeś z innych założeń odnośnie budowy rzeczywistości. Nie bądź więc zaskoczony, jeśli początkowo twój umysł może się wzbraniać przed nowym - zobaczysz, czy nie dajesz temu wiary, czy nie zrozumiesz, czy po prostu to zignorujesz. To, którą reakcję wybierze twój umysł, jest w gruncie rzeczy nieistotne. Ważne, byś wiedział, że wszystko to, o czym będziesz za chwilę czytał, jest od dawna zjawiskiem sprawdzonym naukowo.
   Jeśli cię to uspokoi, to powiem tylko, że i ja potrzebowałem sporo czasu, zanim wewnętrznie przyjąłem taki model widzenia świata.
Nie bądź więc zbyt niecierpliwy, kiedy twój umysł będzie się co nieco borykał z nowymi, naukowo udowodnionymi prawdami.

Każde odkrycie ma swój czas, zakreślając nowe granice. Na takiej granicy właśnie znaleźliśmy się.

   To bardzo intrygujące móc współuczestniczyć w zmianie świadomości, ponieważ nowo odkryte prawdy wyraźnie wyjaśniają jej związek z prawem rezonansu i możliwość efektywnego wykorzystania naszych życzeń, by osiągnąć upragnione cele.

CZYM WŁAŚCIWIE JEST REZONANS?

   Prawo rezonansu mówi, że wszystko we wszechświecie komunikuje się ze sobą przez drgania i wibracje. Wszystkie rzeczy i istoty żywe w znanym nam świecie posiadają własną wibrację - także wszystkie organy i komórki naszego ciała i cała materia. Jeśli zbadamy materię pod względem jej energii drgań, stwierdzimy, że różne obiekty najczęściej drgają z różną częstotliwością - niektóre drgają z tą samą, inne z podobną.
   Znamy to zjawisko z gry na pianinie. Jeśli wywołamy jeden ton, wtedy wszystkie struny rezonujące z danym tonem, które rozpoznały go i harmonizują z nim, również wpadają w drgania. Tony mogą być wyższe lub niższe, dopóki znajdują się w rezonansie - współdrgają.

Wszystko obok nas - ludzie, rzeczy, zdarzenia - musi spotkać się z polem drgań, które wytwarzamy, jeśli rezonuje z częstotliwością naszego pola.

   Wszystko musi i będzie na nie reagować.
   Tak jak wszystkie struny pianina rezonujące z wywołanym tonem muszą z nim współbrzmieć, tak i ludzie, rzeczy i wydarzenia nie mogą nie współbrzmieć, jeśli znajdują się w tym samym polu drgań co my.
   Jaka płynie z tego korzyść, kiedy u innych dochodzi do współrezonowania z naszą energią?
Wtedy zaczyna działać druga podstawowa zasada prawa rezonansu:

Podobne przyciąga podobne.

   Wszystko, co współbrzmi z nami, jest niechybnie przyciągane do naszego życia. To nie zawsze oznacza coś pozytywnego dla nas. Drgania mogą być np. tak silne, że niszczą materię. Śpiewak operowy może jednym dźwiękiem swojego głosu doprowadzić do rozbicia szkła, kierując ku niemu w przestrzeni swoją energię. Jeśli przeniesiona energia posiada te same drgania co szkło, czyli tę samą naturalną częstotliwość co struktura molekularna szkła, może doprowadzić do tak dużego obciążenia, że szkło pęka.
    Oczywiście nie „pękamy" jak szkło. Tak zwana „negatywna energia wibracyjna", którą w sobie nosimy, może jednak doprowadzić do drgań takich obszarów w nas, których nie lubimy, lub też przyciągnąć do naszego życia nieprzyjemne, może nawet wstrząsające doświadczenia.
   Zatem ważne jest, byśmy bardzo dokładnie wiedzieli, w jakich wibracjach się znajdujemy i jakie pole rezonansowe świadomie lub nieświadomie budujemy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Pierre Franckh

 • Tytuł oryginału: 

  Das Gesetz der Resonanz

 • Liczba stron: 

  212

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-410-0

 • Tłumacz: 

  Arkadiusz Głowacki

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...