-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Media Rodzina
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Gdy byłem nowicjuszem w AA, przyjaciele ze Wspólnoty zasugerowali mi, żebym sobie poszukał sponsora. Jak jednak miałem go znaleźć? I gdzie? I, przede wszystkim, kto mial nim zostać? W Wielkiej Księdze nie wspomniano o sponsorowaniu, nie było też żadnych innych książek na ten temat. Obawiałem się poprosić kogoś o sponsorowanie mi, toteż wciąż odkładałem to na później. Nadal myślałem, że sam sobie poradzę. Ale nie dałem rady. Teraz widzę, jak bardzo brak sponsora opóźnił moje postępy w AA.
Gdy jako nowicjusz w AA rozglądałem się za sponsorem, nie wiedziałem nawet, o co powinienem pytać.
Po jakimś czasie znalazłem wreszcie sponsora. A potem pewnego dnia ktoś mnie poprosił o sponsorowanie. Nagle spadła na mnie wielka odpowiedzialność. W głowie huczało mi od pytań, na które potrzebowałem odpowiedzi. I to szybko. Co miałem robić jako sponsor? Skąd miałem wiedzieć, czy mój podopieczny jest już gotów do pracy nad którymś z Kroków? Jak miałem postąpić, jeśli wróci do picia? Mogłem się jedynie zdać na doświadczenie mojego własnego sponsora oraz na wiedzę o sponsorowaniu zaczerpniętą z mityngów AA i od innych podopiecznych.
Pamięć o moich ówczesnych rozterkach skłoniła mnie do napisania Dwunastu Kroków ze sponsorem; przyczynił się do tego także wyraz gotowości przemieszanej z lękiem, jaki pojawiał się na twarzy moich podopiecznych, ilekroć ktoś ich prosił o sponsorowanie. Oni również mieli mnóstwo wątpliwości, jedyną zaś aowską publikacją omawiającą to zagadnienie była trzydziesto-stronicowa broszurka pod tytułem Sponsorowanie. Pytania i odpowiedzi*. Kiedy więc jeden z przyjaciół zasugerował mi, abym uzupełnił ten brak, postanowiłem napisać coś, co pomogłoby osobom pracującym na Dwunastu Krokach rozeznać się w procesie sponsorowania.
Rezultatem tych wysiłków jest niniejszy poradnik, przeznaczony zarówno dla sponsorów, jak i dla podopiecznych — i dla tych, którzy są nowi we wspólnocie, i dla członków z długim stażem. Sponsorom może on pomóc w skuteczniejszym pełnieniu ich roli, podopiecznym zaś podpowie, jak wyciągnąć maksymalne korzyści z faktu posiadania sponsora. Ponieważ moje doświadczenia i wiedza pochodzą głównie z AA, przedstawione przeze mnie idee odzwierciedlają przede wszystkim aowski punkt widzenia. Mimo to książka ta przyda się również osobom, które należą do innych wspólnot pracujących na Dwunastu Krokach — takich jak Al-Anon, Anonimowi Narkomani, Anonimowi Żarłocy czy Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) — jeśli tylko osoby te zechcą zrobić użytek z daru i „narzędzia”, jakim jest sponsorowanie.
W moim poradniku piszę o tym, jakie są zadania sponsora, jak go znaleźć i jak samemu nim być. Wyjaśniam też szczegółowo, jak pomagać podopiecznemu w pracy nad każdym z Dwunastu Kroków.
Niniejsza książka to „przewodnik po procesie sponsorowania".
Szczegóły
-
Autor:
Hamilton B.
-
Tytuł oryginału:
Twelve Step Sponsorship: How It Works
-
Objętość:
288
-
Oprawa:
Miękka
-
Format:
145x205
-
ISBN:
978-83-85594-69-7
-
Tłumacz:
Zuzanna J.
-
Rok wydania:
1998