Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-95-2
Autor: Lise Bourbeau
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788360528952
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Twoje ciało mówi pokochaj siebie

   Po piętnastu latach różnorakich doświadczeń i poszukiwań w dziedzinie metafizyki postanowiłam napisać nową książkę na ten temat. Celowo używam terminu „metafizyka” zamiast „psy-chosomatyka”. Soma oznacza to, co wywodzi się z fizyki, psyche zaś to, co wywodzi się z duszy. Dzisiaj nawet medycyna tradycyjna akceptuje założenie, iż przynajmniej 75% chorób to choroby psychosomatyczne, co znaczy, że dolegliwość fizyczna ma jakąś przyczynę emocjonalną lub mentalną. Niestety, generalnie termin „psychosomatyka” jest źle przyjmowany. Ludzie, a przynajmniej większość z nich, czują się pokrzywdzeni, gdy ich chorobę nazywa się chorobą psychosomatyczną, są bowiem przekonani, iż świadczy to, że ich dolegliwość jest urojeniem lub chorobą psychiczną. W ten sposób ograniczają pole widzenia jedynie do fizycznego aspektu choroby. Dlatego na chorobę wolę spoglądać z metafizycznego punktu widzenia, czyli brać pod uwagę to, co dzieje się poza fizycznością.
  Jak każdy, wciąż się uczę, przeobrażam i wszystko staje się dla mnie coraz bardziej jasne. Ucząc innych, uczę siebie. Wszystko, czego nauczyłam się przez ostatnich piętnaście lat, jest tak pasjonujące, że postanowiłam się tym z wami podzielić.
  Książka Twoje ciało mówi pokochaj siebie jest słownikiem, pozycją podstawową dla tych, którzy pragną dotrzeć do głębokich przyczyn swych dolegliwości i chorób.
  Nasze ciała przemawiają do nas poprzez konkretną dolegliwość czy chorobę, abyśmy stali się bardziej świadomi szkodliwego sposobu myślenia. Ów sposób myślenia, mimo że nieświadomy, szkodzi całej naszej istocie, choroba zaś pojawia się tylko po to, aby uzmysłowić, że najwyższy czas zmienić swoje fałszywe przekonania. Zauważysz, drogi Czytelniku, że zwracam się do ciebie po imieniu (jak w poprzedniej książce). Myślę, że gdy odnajdziesz znaczenie trapiącej cię choroby lub dolegliwości, łatwiej zidentyfikujesz się z tym, co przeczytasz.
  Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z metafizyką, może się zdarzyć, że moja metoda wyda ci się nazbyt prosta. Twoja reakcja może przypominać reakcję osób stykających się z całkiem nowym dla siebie tematem: „Skąd bierze się ta wiedza?”, „Dlaczego mam wierzyć w to, co napisane jest w książce Twoje ciało mówi pokochaj siebie?”. Ale to prawidłowe nastawienie. Stąd moja sugestia, abyś przy pierwszym podejściu nie wierzył w nic, o czym tu piszę. Jednak nie odrzucaj też z góry wszystkiego.   Pozostaje ci zatem rozważyć: „Czy w tym, co czytam, mogę znaleźć coś przydatnego dla siebie?”.
   Zanim dzisiejsza medycyna stała się tak powszechna, nieporównywalnie większe znaczenie miała metafizyka, która wróciła znowu w momencie pojawienia się psychoanalizy. Sam Freud uważał, iż ciało i dusza mogą być ze sobą powiązane. Carl Jung, jeden z największych uczniów Freuda, mówił: „Świadomość i nieświadomość, podobnie jak ciało i umysł, pozostają w stałym związku”. Zdanie to zostało wypowiedziane ponad pięćdziesiąt lat temu. Od tamtej chwili dzięki naukowcom, takim jak Wilhelm Reich, Pierrakos, Fritz Pearls, Louise Hay i wielu innych, metafizyka na nowo pojawiła się w świecie nauki.
  Niestety, medycyna tradycyjna, a nawet niektóre tzw. naturalne metody leczenia nadal uważają chorobę za przeszkodę w osiągnięciu przez człowieka szczęścia. Walczą z nią, dążąc do likwidowania objawów, bez zastanowienia się nad głębokimi (nieorganicznymi) przyczynami schorzenia. To tak, jakby chcieć wyłączyć małe czerwone światełko, które zapaliło się na tablicy rozdzielczej naszego samochodu. Osoba, która postępuje w ten sposób, nie chce dowiedzieć się, co sygnalizuje zapalone światełko, i w ten sposób nieuchronnie tworzy podłoże do rozwoju jeszcze większych problemów.
  Jestem szczęśliwa, ponieważ udało mi się odkryć, że choroba jest raczej prezentem ofiarowanym nam po to, abyśmy mogli zharmonizować własną istotę. W rzeczywistości ciało fizyczne nie jest prawdziwą przyczyną choroby. Ciało nie ma tu nic do rzeczy. Życie, dzięki któremu istnieje nasze ciało, ma swoje źródło w duszy, w umyśle. Ciało jest jedynie odbiciem tego, co dzieje się wewnątrz nas. Tak więc chore ciało jest organizmem poszukującym równowagi, gdyż jego naturalnym stanem jest zdrowie. Dotyczy to również ciała emocjonalnego i mentalnego.
  Nie masz nic do stracenia, poznając tę metodę, możesz jedynie znaleźć przyczynę i/lub rozwiązanie swego problemu.
   Muszę cię jednak ostrzec, że twoje ego może z całą siłą opierać się przyjęciu tego punktu widzenia, gdyż zmusi cię to do zadania sobie wielu pytań i zmiany głęboko zakorzenionych przekonań. Doszliśmy więc do kwestii ego...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Lise Bourbeau

 • Tytuł oryginału: 

  Your Body's Telling You: Love Yourself!:

 • Liczba stron: 

  408

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-95-2

 • Tłumacz: 

  Zofia Piątkowska-Wolska

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...