Wczytuję dane...
KOD: 978-83-67555-33-3
Autor: Melissa LaVigne
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788367555333
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Mamania

101 zabaw terapeutycznych wspierających rozwiązywanie problemów z zachowaniem i wzmacniających relację

Wykorzystaj moc zabawy - 101 kreatywnych pomysłów na nawiązanie więzi, rozładowanie napięcia, oswajanie lęków i nie tylko!

Jaki jest najlepszy sposób, aby dzieci budowały relacje z innymi ludźmi i światem wokół siebie? Zabawa! W tej książce znajdziesz inspirujące przykłady aktywności, które pozwolą rodzicom dzieci w wieku od 3 do 9 lat odblokować terapeutyczne korzyści płynące z zabawy.

Od wzmacniania więzi po zmniejszanie uzależnienia od ekranu - Play therapy oferuje szereg prostych i skutecznych działań, które pomogą poprawić zachowanie dziecka, kontrolę impulsów, samoświadomość i wiele innych obszarów jego funkcjonowania.

Ten przyjazny dla rodziców przewodnik zawiera również wprowadzenie do świata zabaw terapeutycznych, a także porady, dzięki którym ty i twoje dziecko w pełni wykorzystacie wspólne doświadczenia.

Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych zapewnia:

Zestaw narzędzi do terapii zabawą - dowiedz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku doskonalić określone umiejętności i zachowania m.in. za pomocą prac plastycznych i majsterkowania, ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych,

101 przykładowych zabaw - taniec, tworzenie historii, zabawy na świeżym powietrzu - oraz wskazówki do wymyślania własnych, w zależności od poziomu nastroju dziecka i rodzaju jego trudności,

Zasady terapii zabawą - dowiedz się, jak i dlaczego terapia zabawą jest tak skuteczna, a także w jaki sposób te zajęcia mogą uzupełniać inne działania terapeutyczne.

O metodzie Play Therapy: podejście do terapii wykorzystujące podstawowy wzorzec aktywności dziecka, czyli zabawę. Stymuluje rozwój poznawczy dziecka, pomaga mu rozpoznać jego uczucia i kładzie ogromny nacisk na stworzenie relacji opartej na zaufaniu.

Detale

 • Autor: 

  Melissa LaVigne, Anna Rosiak

 • Format: 

  235x162 mm

 • Ilość stron: 

  194

 • ISBN: 

  9788367555333

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy