Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65087-86-7
Autor: Agnieszka Stein
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788365087867
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Mamania

Wprowadzenie do książki

Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem

  Kiedy pojawia się pomysł napisania nowej książki, klaruje się również to, jaka będzie jej przewodna myśl. Co będę chciała za pomocy niej przekazać i czemu ma ona w ogóle służyć. Jacy rodzice się nią zainteresują i będą mieli poczucie, źe coś skorzystali.
   Ta książka na początku miała być po prostu poradnikiem, który odpowie na typowe i mniej typowe wątpliwości rodziców dzieci przedszkolnych. Zarówno tych. którzy dziecko do przedszkola zamierzają posłać, tych. którzy są w trakcie przygody przedszkolnej, a także tych, którzy właściwie już ją kończą. W międzyczasie okazało się, że będzie to trochę książka o tym, jakich przedszkoli potrzebują rodzice i dzieci. I co zrobić, żeby przedszkole, do którego chodzi dziecko, lepiej odpowiadało na jego potrzeby.
   Okazało się więc, źe głównym tematem jest równowaga. Między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością. I między potrzebami różnych członków rodziny a potrzebami i możliwościami grupy i instytucji, której rodzice powierzają swoje dzieci pod opiekę.
  Podjęłam też świadomą decyzję, że napiszę książkę nic o przedszkolu, a książkę o tym, jak rodzice mogą budować swoje relacje z przedszkolem i wspierać dzieci. Chciałam jasno oddzielić obszar odpowiedzialności rodziców od obszaru odpowiedzialności przedszkola jako instytucji i odpowiedzialności nauczycielek.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Agnieszka Stein

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65087-86-7

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...