Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8225-135-7
Autor: Dominika Musiałowska
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382251357
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Feeria

  Bóle brzucha, biegunki, częste infekcje, depresja, migreny... Takie objawy i choroby dotykają wiele osób. Skoro czytasz tę książkę, pewnie niektóre z nich występują także u ciebie. Być może zdajesz sobie sprawę, że często pojawiają się one u osób chorujących na celiakię i są jej objawem. Może zastanawiasz się, czy i ty nie jesteś chory? A może nawet już wiesz, że masz celiakię i ta choroba będzie twoim towarzyszem przez całe życie.

  Specjaliści na całym święcie poszukują przyczyn narastającej fali zachorowań i zwiększania się liczby pacjentów cierpiących z powodu wielu dokuczliwych objawów. Niestety mimo postępów medycyny i prowadzenia coraz bardziej zaawansowanych badań naukowych, lekarze często czują się bezradni w swych staraniach, by pomóc pacjentom cierpiącym na zespoły chorób przewlekłych. Zdarza się, że skupiają się przy tym na usuwaniu samych objawów, a nie poszukiwaniu ich przyczyny. Czasem zresztą bardzo trudno jest tę przyczynę znaleźć.

  Sporo wskazuje na to, że właśnie zaburzenia równowagi w organizmie, wywołane częściowo przez czynniki zewnętrzne, a prowadzące do przewlekłego stanu zapalnego, inicjują pojawienie się wspomnianych wyżej chorób cywilizacyjnych i przewlekłych. Jedną z nich jest celiakia, o której jest ta książka. Celiakia (inaczej choroba trzewna) to genetyczna choroba autoimmunologiczna, w której organizm niszczy śluzówkę jelit w reakcji na spożycie glutenu - białka obecnego w większości zbóż.

  W tej książce w przystępny sposób tłumaczę, czym jest ta choroba, jak się objawia i jak ją zdiagnozować. Dzięki temu osoby, które pierwszy raz się z nią spotykają, mogą się dowiedzieć, z czym będą się mierzyć one same lub ich bliscy, jak wygląda stawianie rozpoznania i jakie pułapki mogą czyhać na pacjentów z celiakią. Sporo spośród tych wiadomości przyda się także osobom, które już od jakiegoś czasu żyją z celiakią (jeśli jesteś taką osobą, sam się przekonasz, ilu rzeczy jeszcze nie wiedziałeś). Rodzice dzieci z celiakią dowiedzą się, co mogą zrobić podczas diagnostyki, by dziecko lepiej ją zniosło, oraz jak sobie radzić zarówno tuż po postawieniu rozpoznania, jak i potem, w codziennym życiu. Oprócz informacji na temat celiakii zamieszczam tu również nieco wiadomości na temat innych „glutenowych problemów”, takich jak alergia na gluten, nie-celiakalna nadwrażliwość na gluten czy choroba Duhringa. Opisuję także niesamowity narząd, jakim są jelita, radzę, co zrobić, by je odbudować po zniszczeniach spowodowanych nieleczoną celiakią, a także jak poprawić stan mikrobioty jelitowej, żeby mieszkańcy naszych jelit mogli żyć ze sobą w zgodzie, co pozwoli uniknąć zagrożenia ze strony złośliwych patogenów, wirusów i innych nieproszonych gości. O celiakii, glutenie, jelitach i zamieszkujących je bakteriach rozmawiam też z gastroenterologiem dr. Wojciechem Marliczem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dominika Musiałowska

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  165x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8225-135-7

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...