Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63621-82-7
Autor: Wighard Strehlow
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363621827
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy

   W książce Leczenie chorób duszy poznamy zapierające dech w piersiach objawienia prorokini Hildegardy z Bingen, które dotyczą stanu naszej duszy. Przeszło osiemset pięćdziesiąt lat temu otworzyło się przed nią niebo, co pozwoliło jej ujrzeć i usłyszeć tajemnice, jakich nikt wcześniej nie doświadczył w takiej wyrazistości. Muzyka, medycyna, kosmos i teologia tworzyły w nich jedność. Choć Hildegarda przez całe życie zachowała łączność z Bożym źródłem wizji, badacze jej nauki przez długi czas nie dostrzegali faktu, że wszystkie dzieła tej benedyktyńskiej mniszki mają pomóc człowiekowi w osiągnięciu zdrowia i szczęścia. Każdy przekazany przez nią hymn i obraz, wszystkie receptury i teksty łączą nas z życiową, uzdrawiającą energią, która przepływa przez wszechświat. Ta lecznicza siła działa także w ludzkich sercach, ponieważ jest zakorzeniona w najgłębszych zakamarkach naszej duszy.
   Kosmiczny Budowniczy pozwolił Hildegardzie poznać konstrukcję ludzkiej duszy. Dzięki świętej z Bingen widzimy wszechmogącego Stworzyciela zasiadającego na tronie ozdobionym szlachetnymi kamieniami. U Jego stóp widnieje ogniste koło wprawiające w ruch naszą niebieską planetę - w tym kolorze widzą ją z kosmosu astronauci. Ten błękit to jednocześnie znak Bożego świata i Bożej obecności. Bóg to architekt wszechświata, ale również sędzia i uzdrowiciel, który uobecnia się w całym dziele stworzenia.

   Z tej publikacji dowiecie się, w jaki sposób poczucie bycia kochanym i zdolność do kochania innych mogą diametralnie odmienić nasze życie. Stanowi ona całkowicie nowe opracowanie przełomowego dzieła Hildegar-dy pt. Liber uitae meńtorum, czyli Księgi o wartościach życia. Składa się z ono dwóch części, co czyni je dzisiaj bardziej czytelnym. W pierwszej za pomocą słowa i obrazu zostały szczegółowo przedstawione duchowe słabości i siły, w drugiej zaś podano wskazówki pomocne w efektywnej Hildegardowej terapii i praktyce postu. Podczas studiowania i wcielania w życie idei świętej z Bingen oraz stosowania różnorodnych sprawdzonych metod życzymy Wam dużo radości, a przede wszystkim powodzenia.

   Z książki Leczenie chorób duszy dowiecie się, w jaki sposób duchowość może łagodnie, a jednocześnie radykalnie zmienić Wasze życie. Jeśli tęsknicie za miłością, współczuciem, pokojem i radością życia, najpierw powinniście zdemaskować w swoim wnętrzu wrogów oraz blokady i błędy, które przeszkadzają Wam w osiągnięciu zdrowia i szczęścia. Gdy rozpoznacie i nazwiecie swoje słabości i wady, wówczas stracą one moc i wpływ, zaś Wy przekonacie się, że za każdym wrogiem kryje się przyjaciel, za tak zwanym złem można dostrzec dobro, zaś za chorobą stoi siła pozwalająca odzyskać zdrowie i stać się szczęśliwym. Zła nie da się zniszczyć. Na próżno próbowały tego dokonać żyjące przed Wami pokolenia. Stanowi ono część naszej egzystencji i uwypukla istnienie dobra.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Wighard Strehlow

 • Liczba stron: 

  408

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63621-82-7

 • Tłumacz: 

  Edyta Panek

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...