Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-386-8
Autor: Natalia Rose
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Surowa dieta oczyszczająca

Sposób na zdrowy organizm
Dietetyczka i twórczyni Programu Utraty Wagi Dzięki Surowemu Jedzeniu

Przedmowa do książki Surowa dieta oczyszczająca Dr Steven Pearlman

   Na pierwszy rzut oka, sceptycy mogliby pomyśleć, iż jest to jeszcze jeden z szalonych kaprysów dietetycznych. Ale tak naprawdę jest to całkowicie normalny sposób odżywiania. Natalia Rose wskazuje nam drogę powrotną do bardziej naturalnego i zdrowszego sposobu odżywiania - takiego, do którego nasze organizmy są lepiej przystosowane. Ogólnym celem detoksykacyjnej diety z surowego jedzenia jest ponowne wprowadzenie do naszej diety pokarmów, które są bardziej efektywnie przyswajane przez nasz układ trawienny.
    Słowo „dieta” w naszych czasach stało się synonimem szybkiej utraty wagi. Jednak badania wskazują, że im bardziej dziwaczna dieta, tym większe prawdopodobieństwo ponownego przytycia po jej zakończeniu. Podczas gdy program pani Rose skupia się na utracie wagi, podkreśla on również zasadnicze znaczenie zdrowych, długoterminowych efektów. Zamiast sugerowania nagłych, radykalnych zmian, podany jest proces przejściowy składający się z pięciu kroków, które może zastosować każdy, niezależnie od dotychczasowych nawyków żywieniowych. Detoksykacyjna dieta z surowego jedzenia zapewnia korzyści zdrowotne dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, eliminuje potrawy przetworzone. Po drugie, promuje zjadanie większej ilości owoców i warzyw. Nasz układ pokarmowy nie rozpoznaje potraw przetworzonych. Zamiast tego, potrawy przetworzone pozostawiają nam nienaturalne dodatki żywieniowe w postaci toksyn, które nie są częścią naszego naturalnego systemu. Program pani Rose wyprzedza nowe wytyczne federalnego rządu USA na rok 2005 dotyczące zdrowej diety, które promują dużo większą ilość owoców i warzyw, konsumpcję pełnych zbóż i razowych pokarmów zamiast potraw przetworzonych, zmniejszonej zawartości tłuszczów nasyconych i chudych źródeł białka. Pani Rose idzie nawet dalej, sugerując, jak jeść, by zmaksymalizować swoją energię w trakcie całego dnia.
    Jako chirurg kosmetyczny często jestem pytany, jak poprawić wygląd i jakość życia. Potrafę przeprowadzić operację w celu poprawy czyjegoś wyglądu i odwrócić efekty starzenia przez minimalnie inwazyjne bądź chirurgiczne zabiegi. Jednak nie wszystko da się osiągnąć przez operację, złuszczanie czy zastrzyki. Utrzymywanie zdrowego stylu życia jest kluczowe dla utrzymania młodzieńczego wyglądu. Gdy pacjenci poświęcą czas, wysiłek i pieniądze na poddanie się tym procedurom, staramy się pokazać im korzyści płynące ze zdrowszego stylu życia, które dopełnią, a nawet wzmogą rezultaty chirurgii kosmetycznej. W moim gabinecie kładziemy nacisk na trzy flary zdrowego ciała: zapobieganie, leczenie i podtrzymanie. Ja mam do zaoferowania tylko leczenie i w pewnym stopniu podtrzymanie. Przy dobrze zbilansowanym, rozsądnym programie, jakim jest detoksykacyjna dieta z surowego jedzenia, sami macie możliwość wzięcia proflaktyki we własne ręce i prowadzenia zdrowszego, pełniejszego energii życia.

Dr Steven Pearlman jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej Twarzy w Szpitalu św. Luke-Roosevelta, prezesem Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy i Rekonstrukcyjnej oraz profesorem na Uniwersytecie Kolumbii.

Pochwały dla Natalii Rose i jej
detoksykacyjnej diety z surowego jedzenia
(zwanej też Programem Rose)

Jestem taka wdzięczna za ten program. Czuję się „oświecona”, bardziej doenergetyzowana, szczęśliwsza (sądzę, że ludzie nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że to, co jedzą, ma wpływ na ich nastroje) i wreszcie, po raz pierwszy w życiu czuję, że mam większą kontrolę nad moimi nawykami żywieniowymi. Odczułam też ogromną poprawę stanu zdrowia: nie jestem już zależna od leków na astmę. Jestem w stanie przebiec co dzień pięć mil, a ostatnio ukończyłam półmaraton! Jak wiele osób, do tej pory padałam ofarą efektu jo-jo. Wynik: czuję się dużo bardziej „żywa”. Dziękuję, Natalio!
– Danielle Reda

Jestem bardzo podekscytowany możliwością zaoferowania nadzwyczajnego programu zdrowia i utraty wagi Natalii w ośrodku Radu Physical Culture. Gorąco polecam ten program każdemu, kto kiedykolwiek miał problemy ze swoją wagą lub zdrowiem. To zarówno edukacja, jak i naprawdę fajna podróż. Gdy tylko wybierzesz się z nią w tę podróż, twoje postrzeganie pożywienia zmieni się na zawsze i już nigdy nie będziesz się za siebie oglądać!
– Radu, założyciel Radu Physical Culture Gym
w Nowym Jorku

Pracuję z Natalią od dwóch i pół miesiąca, a już zrzuciłam w sumie 14 kilogramów i nadal tracę na wadze. Ale po raz pierwszy w życiu naprawdę jestem zadowolona ze swojej wagi i z siebie. To w ten sposób chcę się odżywiać do końca życia. Czuję, jakby powstało nowe istnienie! Nigdy nie spodziewałam się, że moje ciało będzie wyglądać i czuć się tak zdrowo. Wprowadziłam program Natalii również swojej rodzinie, byśmy wszyscy mogli odnosić korzyści ze zdrowego stylu życia. Natalio, jeszcze raz chcę Ci podziękować za to, że zmieniłaś moje życie i wreszcie pomogłaś wygrać tę bitwę.
– Elena Critean

Straciłam 9 kilogramów, a moja skóra wygląda o wiele młodziej!
– Lesley Koustaff

Z radością stwierdziłem, że już po dwóch tygodniach straciłem 3 kilogramy. Nie mogłem też uwierzyć, o ile zdrowiej i młodziej wygląda moja skóra. Zmiany nastroju zniknęły całkowicie.
– Alan Stiles

Oprócz utraty całej nadwagi, zauważyłam zadziwiającą poprawę cery i koloru skóry. Mam więcej energii niż dziesięć lat temu i śpię bardziej głęboko.
– Marie Firneo

Moje ogólne samopoczucie bardzo się poprawiło, czuję się silniejsza i pełniejsza energii. Czuję, jakby moje zmysły znów się przebudziły. Najbardziej cieszę się, widząc, że moje dzieci również lubią jeść dużo surowych posiłków. Gdy przygotowuję sałatkę z jednym z przepysznych sosów Natalii, moja trzyletnia córka zawsze żąda dla siebie dużej porcji (i pochłania ją całą). A odkąd moje dzieci zasmakowały surowych lodów domowej produkcji, mogą bez histerii minąć budkę z lodami.
– Brigit Juen

Jestem zachwycona tym, co Natalia zrobiła dla mojej córki. Martwiłam się, że zaczyna wyrastać na otyłą nastolatkę, ale po pracy z Natalią ma idealną wagę jak na jej wzrost i wiek.
– Sara Tirschwell

Świetnie sobie radzę! Zaczynając, nosiłam ubrania między rozmiarem 14 a 12, a teraz, po trzech tygodniach, wchodzę w jeansy numer 10, a według wagi straciłam 4,5 kilograma (i to w ubraniu!). Z moim żołądkiem jest dużo lepiej!!
– Jennifer Abrahmson

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Natalia Rose

 • Tytuł oryginału: 

  The Raw Food Detox Diet: The Five-Step Plan for Vibrant Health and Maximum Weight Loss

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-386-8

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Odorowicz

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...