Dieta Alleluja
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7492-159-6
Autor: Geore Malkmus, Peter Shockey, Stowe Shockey
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788374921596
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Dieta Alleluja

Czyli jak pozbyć się chorób i żyć w pełnym zdrowiu

   Słowo „dieta” użyte w tytule niniejszej książki nie oddaje pełni jej treści. Książka George’a Malkmusa, bazując na szerokich badaniach i osobistych doświadczeniach autora, mówi o tym, jak cieszyć się pełnią życia i jak pozbyć się trosk związanych z problemami zdrowotnymi.   Daje ona silną motywację do wprowadzenia w swoim życiu zmian,które poprawią nasze zdrowie.
   Z rad George’a Malkmusa skorzystało dotychczas ponad dwa miliony osób, które w czasie jego ponad 30-letniej działalności albo odwiedziły ośrodek Hallelujah Acres w Północnej Karolinie, albo miały kontakt z wyszkolonymi tam doradcami ds. zdrowia lub też spotkały swoich znajomych, których życie zostało przemienione przez Dietę Alleluja. Ci ostatni, często cierpiący wcześniej na różne schorzenia,po odzyskaniu zdrowia stanowią najlepszy dowód korzystnego działania Diety Alleluja.
   Koncepcję George’a Malkmusa wspierają także lekarze, którzy dokładnie zapoznali się z jego przepisem na zdrowy tryb życia. Szczególną wartość ma opinia dr. Colina Campbella, który z ramienia Uniwersytetu Cornella kierował zespołem zachodnich i chińskich naukowców w ramach pracy badawczej The China Project. Revealing the Relationship between Diet and Disease. Systematyczne badania w ramach tego projektu objęły ponad 80 milionów (!) mieszkańców Chin i były prowadzone w dwóch etapach: 1. w latach 1983-1985,a 2. w roku 1989. Pierwsze badania przeprowadzono w sześćdziesięciu pięciu wytypowanych powiatach ChRL, a drugi etap dodatkowo na terenie Hong Kongu. Rezultaty były zaskakujące. Badanie wykazało silną zależność wielu chorób od sposobu odżywiania się i stylu życia. Jednym z wniosków było nie tylko oszacowanie, że 80-90% ludzi umiera przedwcześnie z powodu wielu różnorakich chorób, ale przede wszystkim wykazanie, że tym przedwczesnym zgonom można zapobiegać poprzez odpowiednią zmianę sposobu odżywiania. The China Project obejmował również badania nad zależnością rozwoju chorób nowotworowych od rodzaju stosowanej diety. Po tych, chyba najobszerniejszych badaniach medycznych, jakie kiedykolwiek przeprowadzono, dr Campbell stał się entuzjastą Diety Alleluja, jak tylko się z nią zapoznał.
   Badania The China Project potwierdziły wcześniejsze doniesienia, między innymi dr. Marca Lalonde’a, ministra zdrowia Kanady,który wykazał, że ponad 53% chorób jest uwarunkowanych złym stylem życia, a dalsze 21% zależy bezpośrednio od warunków środowiska, w którym żyjemy. Oznacza to, że mamy bezpośredni wpływ na 74% chorób, jakie trapią nasze społeczeństwa, a zmieniając nasz tryb życia i miejsce zamieszkania, jesteśmy w stanie wyeliminować nawettrzy czwarte chorób przewlekłych! Potwierdziły to również inne badania nad zależnością chorób od stylu życia, które przeprowadzono w wielu ośrodkach na całym świecie.
    Istnieje wiele cennych badań związanych z wpływem właściwej diety i wysiłku fizycznego na eliminację chorób układu krążenia,w tym szczególnie nadciśnienia tętniczego i otyłości. Badano wpływ diety na częstość występowania chorób serca i nowotworów. W literaturze medycznej dostępne są ciekawe wyniki badań dr. DeanaOrnisha, pokazujące, że dzięki doborowi właściwej diety jesteśmy w stanie odwrócić zmiany miażdżycowe, które są przyczyną tak wielu chorób. Dr Ornish – absolwent Uniwersytetu Harvarda, a obecnie dyrektor Instytutu    Medycyny Prewencyjnej w Sausalito w Kalifornii – opracował odmianę diety wegetariańskiej, tzw. dietę makrobiotyczną. Wykazał przy tym, że już w pierwszym roku jej stosowania odwraca ona zmiany miażdżycowe u 80% osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca.
Medycyna współczesna, jak nigdy wcześniej uzbrojona w osiągnięcia nauki i techniki, potrafi diagnozować stany chorobowe z wielką precyzją, ratuje życie w sytuacjach, które jeszcze niedawno były uważane za beznadziejne. Odkrywanie mechanizmów odpornościowych w organizmie ludzkim i olbrzymi postęp w naukach biologicznych pozwalają na weryfikację wielu stosowanych procedur medycznych i opracowanie nowych.
     Niestety, te osiągnięcia medycyny współczesnej nie przekładają się wśród mieszkańców krajów zachodnich na radykalną poprawę poczucia dobrostanu czy życia w zdrowiu. Mimo że długość życia przeciętnego człowieka za Zachodzie wydłużyła się w ostatnim stuleciu o prawie trzy dekady, nadal obawiamy się starości, chorób,niesprawności i uzależnienia, które w powszechnym odczuciu są stałym elementem procesu starzenia. Zadajemy sobie pytania: Jak długo możemy żyć? Czy w drugiej połowie życia musimy tak chorować i tak bardzo cierpieć? Czy możliwe jest życie z zachowaniem zdrowia, energii i zadowolenia? Szczególnie odnosi się to do jesieni życia. W powszechnym odczuciu mamy prawo do szczęścia, zdrowie traktujemy jako warunek sine qua non życia szczęśliwego i pełnego.

Ale czy jest możliwe zaplanowanie naszego życia w zdrowiu?

   Książka George’a Malkmusa udziela na to pytanie odpowiedzi twierdzącej. Przedstawia ona plan życia i sposób wprowadzania w nim stosownych zmian, tak by stało się ono dłuższe i przebiegało w zdrowiu. George Malkmus nie proponuje żadnej tajemniczej pigułki. Jak najdalej trzyma się od współczesnego szamaństwa praktykowanego przez wielu nawiedzonych „uzdrowicieli”. Udowadnia, że kluczem do sukcesu w dziedzinie zdrowia jest zmiana nawyków cywilizacyjnych – zmiana w sposobie odżywiania się, codzienna aktywność fizyczna i właściwy stosunek do życiowych problemów.Książka ta jest sprzedawana na wszystkich kontynentach. W wie-lu krajach powstały i znakomicie funkcjonują grupy wsparcia osób stosujących Dietę Alleluja

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Geore Malkmus,Peter Shockey, Stowe Shockey

 • Tytuł oryginału: 

  The Hallelujah Diet

 • Liczba stron: 

  464

 • Wymiary: 

  150x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7492-159-6

 • Tłumacz: 

  Jarosław Zachwieja

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...