Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7660-805-1
Autor: Mercedes Blasco
EAN: 9788376608051
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Jedność

Wprowadzenie do książki

Czemu nie jesz warzyw

   Książka, którą trzymasz w rękach, zaplanowana jest w taki sposób, żeby wprowadzić całą rodzinę - już od najwcześniejszego dzieciństwa - w najatrakcyjniejszą i najzdrowszą formę wegetarianizmu: dietę mleczno-jajeczno-roślinną, zwaną inaczej laktoowowegetarianizmem, W założeniach wykorzystuje się całą gamę produktów pochodzenia roślinnego, które są bardzo zróżnicowane i mają mnóstwo substancji odżywczych, smaków, kolorów i konsystencji.
   Prezentujemy bogaty, zdrowy i przyjemny sposób odżywiania, odpowiedni dla rozwoju witalności tak niezbędnej dla naszych dzieci, aby mogły wzrastać w zdrowiu i tryskać energią; by mogły biegać, skakać, ścigać się na rowerach, pływać, wspinać się po drzewach i zdobywać góry; by mogły prawidłowo rozwijać swój intelekt i świadomość oraz otworzyć się na wiedzę przekazywaną w szkole i doświadczenia zdobywane każdego dnia; by mogły się zmieniać we właściwych dla siebie momentach, bez niedoborów, bez nadmiarów, w zgodzie z potrzebami sygnalizowanymi przez organizm, Ta książka ma pomóc porzucić lęki wszystkim, którzy chcą przejść na wegetarianizm. Chcę przekonać, ze jest to sposób odżywiania nie tylko możliwy, ale wręcz najlepszy dla rozwoju dzieci, ponieważ naturalnie i stale wzmacnia zdrowie, Jest to najlepsza z możliwych profilaktyka zdrowotna.
   Strony te zapisałam, podbudowana wieloletnim doświadczeniem w promowaniu naturalnego żywienia i gotowaniu wegetariańskich dań dla mojej rodziny. Chciałabym wyrazić moją wdzięczność oraz przekazać wszystkie techniki i ciekawostki, których się nauczyłam Moje dorastające dzieci są najlepszym przykładem, aby ukazać bogactwo, jakim ten sposób żywienia napełnił nasze życie, Uczestniczyły ze mną w przygotowywaniu przepisów, dawały dobre rady, poddawały pomysły. To one są inspiracją tej książki. One i ich znajomi, także wegetarianie, z którymi wyjeżdżają na wycieczki, wakacje, wychodzą wieczorami lub rozmawiają przez internet.
   W książce pragnę także zebrać i przekazać wypróbowane przez nas i nasze dzieci doświadczenia wielu rodzin, Chcę przekonać, że dieta mleczno-jajeczno-roślinna jest zrównoważona i zdrowa, prosta i dostępna dla każdego, Kiedy zdecydowałam się na taki sposób odżywiania, już ponad trzydzieści lat temu, moja mama bardzo się martwiła. Niepokoiła się bardzo także wtedy, gdy postanowiliśmy mieć dzieci, i przez całą moją pierwszą ciążę. Dopiero kiedy zobaczyła, ze jej wnuki są zdrowe, zrozumiała, że byt to dobry wybór. Chciałabym, żeby i ona, i wszystkie babcie były spokojne, bo ich wnukom nic nie grozi.

Szczegóły

 • Autor: 

  Mercedes Blasco

 • Tytuł oryginału: 

  Cocina vegetariana para niños

 • Objętość: 

  301

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  215x215

 • ISBN: 

  978-83-7660-805-1

 • Tłumacz: 

  Emilia Skibicka

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...