Drogi Ku Płodności
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7748-001-4
Autor: Praca Zbiorowa
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: CoJaNATo

Wprowadzenie do książki

Drogi ku Płodności

Dla kogo jest ta książka

   Po kilku miesiącach działalności FertiMedica wpadł mi do głowy pomysł stworzenia książki, która stanowiłaby przystępnie napisane kompendium wiedzy z zakresu leczenia i wsparcia leczenia niepłodności, opartego na naszych, polskich realiach i napisanego przez polskich fachowców dla polskich odbiorców. Rozpoczęłam od zebrania zespołu niezależnych specjalistów zajmujących się problemem z zajściem w ciążę. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć poradnik, który będzie zawierał aktualne, co ważne, właściwe i dobre wskazówki dla osób starających się o dziecko: wskazówki zarówno medyczne, stricte ginekologiczne z zakresu leczenia niepłodności jak i szereg porad związanych z „zapleczem" zmagań z tym problemem. Mam tu na myśli psychoterapię, terapie naturalne (akupunktura, akupresura, badanie z pulsu), dietetykę i nowość na naszym rynku - coaching płodności [ang. fertility coaching]. Okazało się także, że istnieje duże zapotrzebowanie na wiedzę związaną z problematyką legislacyjną związaną z leczeniem niepłodności.   Stąd też pojawienie się w naszej książce rozdziału dotyczącego zagadnień prawnych.
  Z myślą o kim tę książkę chcieliśmy napisać?

Dla tych, którzy dopiero zaczynają

  Pierwszą grupą są osoby, które dopiero zaczynają starać się o dziecko i już się zorientowały, że nie jest w ich przypadku to takie proste. Na ogół, gdy podejmujemy decyzję o posiadaniu dziecka, nie bierzemy pod uwagę faktu, że możemy mieć z tym problem. Dlatego w początkowej fazie nie odczuwamy potrzeby poszukiwania informacji o możliwych formach pomocy. Natomiast po kilku miesiącach - długość oczekiwania zależy od tego, jak dana para szybko poddaje się zniecierpliwieniu - pojawia się niepokój i decyzja o tym, że należy się skonsultować z lekarzem. Ta książka jest właśnie dla nich. Naszym przesłaniem jest przekazanie informacji, co i kiedy powinni zrobić i jak ważny - zwłaszcza na początku -jest dobór odpowiedniego specjalisty. Można wyrządzić sobie naprawdę dużo krzywdy, kierując swe kroki do niekompetentnej osoby.

Dla tych, którzy już są w trakcie

   Drugą grupę stanowią osoby, które są w trakcie leczenia lub diagnostyki niepłodności. Często mają za sobą nieudane zabiegi wspomaganego rozrodu. Tym osobom chcemy przekazać, jak bardzo ważne jest wsparcie w trakcie całej terapii i jakimi sposobami można sobie pomóc, by komfortowo przejść przez leczenie i w miarę normalnie żyć oraz by zwiększyć swoje szansę na uzyskanie ciąży.

Dla tych, którym tym razem jeszcze się nie udało

   Kolejną grupą są osoby, które są już na mecie. Mimo usilnych prób niestety nie udało im się uzyskać lub donosić ciąży.

Dla tych, którzy szukają wiarygodnych informacji

  Chcielibyśmy, aby ta książka wypełniła pokaźną lukę niewiedzy. Mamy nadzieję, że da ona osobom poszukującym, nierzadko także błądzącym, wyczerpującą pulę rozwiązań. Powinna ona być także wsparciem i pomocą dla par dobrze prowadzonych medycznie, które odczuwają potrzebę szerszego działania.

Szczegółowe Informacje

 • Liczba stron: 

  333

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7748-001-4

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...