Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61012-58-0
Autor: Walter Hartenbach
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361012580
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Mity o cholesterolu

   Książka Mity o cholesterolu jest sprzeciwem wobec mistyfikacji na polu medycyny. Konfrontuje kontrolowany przez przemysł farmaceutyczny zalew nieprawdziwych informacji o cholesterolu, z licznymi niezbitymi naukowymi argumentami.
   Obrazowo pokazuje, do jakich metod ucieka się oraz jak daleko gotów się posunąć przemysł farmaceutyczny produkujący leki obniżające poziom cholesterolu we krwi, by pozyskać lekarzy do przepisywania ich pacjentom.
   Odkąd Mity o cholesterolu stały się bestsellerem, zostałem dosłownie zasypany listami od czytelników, w których pojawiły się nowe interesujące wątki oraz zagadnienia. Poczułem się w obowiązku ustosunkować się do nich.
   Nie zamierzam ukrywać doświadczeń moich czytelników, osób często poszkodowanych na skutek przyjmowania leków przeciwcholesterolowych. Potwierdzają bowiem szeroką dezinformację oraz często niewłaściwe i niedopuszczalne postępowanie wielu lekarzy i (medycznych) instytucji. Dodają zarazem odwagi, by aktywnie bronić się przed tym mydleniem oczu i podjąć niezbędne działania, dla własnego zdrowia.
   Książka Mity o cholesterolu podsumowuje treść licznych prac naukowych znanych na całym świecie europejskich oraz amerykańskich naukowców, specjalistów od cholesterolu, oraz opisuje wyniki ponad 6000 badań przeprowadzonych przez autora. Są to ugruntowane naukowo argumenty przeciwstawiające się zalewowi kłamliwych informacji.
  Szczególnie zgubne skutki niosą ze sobą rozpowszechniane na całym świecie przez ów przemysł spreparowane statystyki. Wygląda na to, że większość lekarzy przyjmuje je do wiadomości bezkrytycznie. Dlaczego? Otóż nieprawdziwe dane na temat norm stężenia cholesterolu we krwi stwarzają lekarzom możliwość, by uczynić z każdej osoby „dożywotniego” pacjenta. Odbywa się to w myśl zasady: „do zobaczenia za niedługo”.
  W celach propagandowo-komercyjnych za przedstawianie właściwości cholesterolu w nieprawdziwym świetle producenci margaryny, ale głównie przemysł farmaceutyczny produkujący przeciw-cholesterolowe środki, musi wyłożyć aż 50 do 75 milionów Euro za jedną statystykę. To mu się opłaca, gdyż tą drogą zataja on wszelkie negatywne skutki obniżania poziomu cholesterolu we krwi i uwydatnia domniemany szkodliwy wpływ cholesterolu na zawał serca, czego w rzeczywistości nie da się potwierdzić żadnym rzetelnym badaniem.
   Wszystkie istotne przykłady, mające przemawiać na korzyść obniżania poziomu cholesterolu, jednoznacznie i zgodnie potwierdzają, że:
   Cholesterol nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy zawał serca.
  Wysoki poziom cholesterolu we krwi wiąże się z dłuższym życiem oraz rzadszym wystąpieniem chorób nowotworowych.
  Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi wiąże się z częstszymi zgonami oraz nasila występowanie chorób nowotworowych. Otóż, by uzyskać całościowy obraz cholesterolu w organizmie potrzebna jest kontrola stężenia we krwi innych substancji, które z niego powstają, jak np. hormonów sterydowych, oraz wynikających z tego stanu rzeczy zmian zachodzących w gospodarce białkowej, mineralnej oraz witaminowej organizmu. Nie podjęto żadnego z tych działań, a nawet nie przeprowadzono wystarczająco dokładnych badań co do wartości stężenia samego cholesterolu. Wiadomo za to ponad wszelką wątpliwość, że wszelkie obniżanie poziomu cholesterolu we krwi jest zbędne, szkodliwe dla zdrowia, a nierzadko przyczynia się do zgonu.

Szczegóły

 • Autor: 

  Walter Hartenbach

 • Tytuł oryginału: 

  Die Cholesterin- Lüge. Das Märchen vom bösen Cholesterin

 • Objętość: 

  100

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-61012-58-0

 • Tłumacz: 

  Magdalena Nelke

 • Rok wydania: 

  2010

 • Wydanie: 

  3

Napisz opinię
2015-10-05 18:24:54 - Krysia

Oto jak firmy farmaceutyczne wzbogacają się na naszym nieszczęściu, jak celowo manipulują opinią publiczną ryzykując zdrowiem ludzi. Mądra książka prezentująca badania nad cholesterolem wybitnego specjalisty, lekarza i naukowca.

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
2015-10-11 14:02:01 - Marek

Cholesterol zły i dobry to bujda! Redukcja stężenia cholesterolu we krwi to zwiększona częstotliwość zachorowania na nowotwory. Książka wszystko wyjaśnia, a najważniejsze informacje przedstawiono w postaci skrótowej i zrozumiałej.

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...