Sen Dziecka. Jak Zapomnieć O Nieprzespanych Nocach
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7489-534-7
Autor: Joshua D. Sparrow, Thomas B. Brazelton
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Sen dziecka. Jak zapomnieć o nieprzespanych nocach

   Od czasu, gdy w 1992 roku ukazał się pierwszy tom książki Rozwój dziecka, wielu rodziców i pracowników medycznych namawiało mnie do napisania serii krótkich, praktycznych książek omawiających typowe wyzwania, przed jakimi stają rodzice w procesie wychowywania dziecka. Do najważniejszych należą: opanowanie płaczu dzieci, wprowadzenie dyscypliny czy usypianie. Tematy te omawiamy w kolejnych poradnikach.
    Długie lata pracy w charakterze pediatry pozwoliły mi zaobserwować, że problemy, które pojawiają się we wspomnianych obszarach rozwoju dziecka, są z reguły bardzo przewidywalne. W serii krótkich poradników podjąłem zatem próbę omówienia trudności, z którymi rodzice z pewnością zetkną się w momentach przełomowych, kiedy ich dziecko ulegnie regresowi przed dokonaniem kolejnego skoku rozwojowego. Poradniki te przedstawiają punkty zwrotne w rozwoju - w kontekście płaczu, dyscypliny czy snu - ułatwiając rodzicom lepsze zrozumienie zachowań malucha. Każda książka oferuje również konkretne rady, jak wspomagać dziecko w pokonywaniu czekających je wyzwań, tak aby jego rozwój przebiegał harmonijnie.
   Podobnie jak w przypadku obu tomów Rozwoju dziecka zaprosiłem do współpracy doktora Joshuę D. Sparrowa, aby wzbogacić swoje poradniki o punkt widzenia psychiatry dziecięcego. Ogólnie seria koncentruje się na zagadnieniach charakterystycznych dla pierwszych sześciu lat życia, choć sporadycznie odnosimy się również do kłopotów ze starszymi dziećmi. W ostatnim rozdziale każdej książki omawiamy problemy szczegółowe, należy jednak pamiętać, że ze względu na niewielką objętość nasze poradniki nie mogą wyczerpać danego tematu. Nie mogą też zastąpić specjalistycznej diagnozy lekarskiej ani leczenia.    Mamy nadzieję, że posłużą rodzicom raczej jako czytelne drogowskazy, pomocne w trudnych dla dziecka momentach przełomowych przed nadejściem kolejnych pasjonujących etapów rozwoju.
  Wprawdzie typowe kłopoty z małymi dziećmi, takie jak kolka, długotrwały płacz czy budzenie się w nocy, są powszechne i przewidywalne, to jednak stawiają rodziców przed trudnym i odpowiedzialnym zadaniem.    Zwykle są to problemy przejściowe i niezbyt głębokie, ale bez wsparcia i zrozumienia mogą przytłoczyć rodzinę i poważnie zakłócić rozwój dziecka. Mamy nadzieję, że proste i przystępne informacje zawarte w naszym poradniku pomogą uniknąć tych niepotrzebnych zawirowań, a rodzicom do-dadzą otuchy i sił w chwilach zwątpienia oraz przywrócą im radość płynącą ze wspomagania dziecka w rozwoju.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joshua D. Sparrow, Thomas B. Brazelton

 • Tytuł oryginału: 

  Sleep. The Brazelton way

 • Liczba stron: 

  136

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7489-534-7

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Cioch

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...