Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-314-5
Autor: Arnold Mindell
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788376493145
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

  Śniące ciało, to idea powstała z inspiracji C.G. Junga, choć już od wieków instynktownie była przeczuwana w wielu starożytnych systemach religijnych, a kontakt z aspektami śniącego ciała mają następcy W. Reicha, psycholodzy gestalt i terapeuci pracujący z ciałem. Ten rozdział omawia aspekty śniącego ciała w tych terapiach oraz historyczne odniesienia w szamanizmie i medytacyjnych rytuałach. Rozdziały 2, 3 i 4 badają symbole śniącego ciała obecne w baśniach i mitach. Rozdziały 5 i 6 zajmują się zmianami we współczesnej teorii i praktyce psychologicznej, jakie wynikają z odkrycia śniącego ciała, a rozdział 7 omawia aspekty śniącego ciała występujące w teoriach ciała subtelnego.

  Śniące ciało tak radykalnie zmieniło moją praktykę psychologiczną, żc terminy takie jak praca ze snem i praca z ciałem, które kiedyś miały dla mnie bardzo specyficzne znaczenie, wydają się być krępujące w zastosowaniu i nic odnoszą się już do tego, czym się zajmuję. Zachowuję jednak te określenia, ponieważ odnoszą się one do znanych aspektów psychoterapii, do psychologii, które w mniej lub bardziej określony sposób skupiają się na snach i doświadczeniach cielesnych.

  Zrozumienie i zaakceptowanie śniącego ciała jako procesu, który wpływa i wypływa z dowolnej techniki, wymaga jednak merytorycznej wiedzy na temat jego zachowania a także odwagi, potrzebnej do eksplorowania własnych granic, bo dzięki temu śniące ciało dociera do świadomości, gdyż oscyluje ono pomiędzy doznaniami somatycznymi a mitycznymi wizualizacjami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Arnold Mindell

 • Liczba stron: 

  272

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-764-9314-5

 • Tłumacz: 

  Robert Palusiński

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...