Wczytuję dane...
KOD: 978-83-950611-0-3
Autor: Michel Odoul
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788395061103
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

   Nasza wybiórcza nauka odseparowała ciało od ducha. Rozczłonkowuje je i analizuje jak maszynę, a nasi lekarze to w większości doskonali mechanicy. Jesteśmy jak marynarze, którzy dostają wiadomość w alfabecie Morse’a, tylko że wcześniej nigdy się go nie nauczyli. Ciągłe pikanie zaczyna nas w końcu irytować. Wzywamy wówczas mechanika pokładowego, aby zablokował system albo, co gorsza, przeciął kable, żeby to w końcu uciszyć i mieć święty spokój. Tyle że to pikanie ostrzegało, iż jest wyrwa w kadłubie i statek tonie.
   W książce Powiedz mi co cię boli nauczymy się zatem dekodować ten język oraz spróbujemy go zrozumieć. Orzekanie, że skoro boli nas w danym miejscu, to oznacza właśnie to, byłoby uprawianiem symptomatyki uproszczonej. Myślę, iż warto również wyjaśnić, dlaczego to funkcjonuje w ten właśnie sposób. Stąd też książka ta zbudowana jest z trzech osobnych części.
   W pierwszej zaproponuję globalne, filozoficzne podejście do człowieka i jego egzystencji, potraktowanych jako spójna całość. Będziemy mogli wówczas lepiej zrozumieć połączenia psyche, duszy, psychiki świadomej i nieświadomej z ciałem fizycznym. Odkryjemy wtedy, że związki pomiędzy ciałem i duszą nie są ani magiczne, ani ezoteryczne – są jedynie czystym, biologicznym przekładem naszych stanów psychicznych.
   W drugiej części książki Powiedz mi co cię boli oprę się na kodyfikacji energii według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) i umieszczę człowieka w jego środowisku energetycznym, omawiając Yin, Yang i meri diany znane akupunkturze. Dzięki tym ostatnim zobaczymy, w jaki sposób objawy są w nas ze sobą połączone. W trzeciej i ostatniej części dokonam „inspekcji” ludzkiego organizmu. Wyjaśnię w prosty sposób rolę każdego organu i każdej części naszego ciała. Na końcu pokażę, jakie skutki wywoływane są przez jakie „przyczyny”, to znaczy przedstawię symbolikę komunikatów ciała.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michel Odoul

 • Tytuł oryginału: 

  Dis-moi où tu as mal, je te dirai pourquoi. Eléments de Psychoénergétique

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-950611-0-3

 • Tłumacz: 

  Joanna Wójcik-Gehin

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...