Magia Natury. Jak Wykorzystać Energię Żywiołów
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-646-3
Autor: Scott Cunningham
EAN: 9788373776463
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Magia natury. Jak wykorzystać energię żywiołów

   Po tym, jak napisałem w 1983 roku Moc ziemi uznałem, że jest to naturalny wstęp do magii żywiołów. W tamtym czasie większość książek dedykowanych magii traktowała magię żywiołów z tajemniczą nieokreślonością i nie przedstawiała żadnych prostych, przyziemnych metod działania z zastosowaniem ziemi, powietrza, ognia i wody.
   Dlatego też napisałem inną książkę, pełną uroków, korzeniami sięgających do dawnej europejskiej magii ludowej. Takie obrzędy odprawiano już od dawien dawna, by stworzyć związek między praktykującym magię, a samą ziemią. Miałem nadzieję, że książka ta, zawierająca proste rytuały, które wykonać może każdy z udziałem niewielkiej ilości środków, znajdzie swoich odbiorców.
I tak z pewnością się stało. Po napisaniu Mocy ziemi otrzymałem więcej listów, niż na temat jakiejkolwiek innej książki. Choć nie jest to obszerna pozycja, informacje w niej zawarte są stale stosowane przez szerokie grono ludzi, wielu z nich dopiero zaczyna swoją przygodę ze sztuką magii naturalnej.
   Mimo to, niektórzy czytelnicy wciąż zachęcali mnie, bym napisał książkę o magii dla bardziej zaawansowanych. Nigdy nie byłem pewien, co dokładnie mieli na myśli. We wszystkich moich książkach piszę o magii ludowej, a nie spokrewnionej z nią magii ceremonialnej. Taka jest właśnie magia ludowa - to magia ludu. Nigdy nie należała do zbyt skomplikowanych, bo praktykujący ją ludzie nie mieli czasu na magię ekskluzywną. Ich rytuały odzwierciedlały proste, codzienne życie rolników.
   Właśnie o takiej magii piszę. Nie wspominam o czakrach, nawiązywaniu kontaktów z wyższymi formami świadomości, czy planach wewnętrznych, podążaniu ścieżką, geomancji, czy innych podobnych tematach tylko i wyłącznie dlatego, że nie są one częścią mojego magicznego stylu życia. Wolę pisać na temat tego, co jest mi znane.
  Dlatego też Magia natury. Jak wykorzystać energią żywiołów nie jest zaawansowanym poradnikiem w tej leciwej dziedzinie. Książka ta to kontynuacja Mocy ziemi, jej dopełnienie. Tutaj odkryjesz, jakie cuda zdziałać mogą gwiazdy, jak używać świec, lodu, śniegu i magnesów, a nawet zapoznasz się z bardziej wyrafinowanym użytkowaniem studni życzeń. Zamieściłem też dodatkowe materiały związane z oceanami, lustrami i kamieniami. Ostatni rozdział to szczegółowy poradnik, który krok po kroku poprowadzi cię przez proces układania własnych rytuałów.
   Jest pewien temat, który stanowi podstawę idei tej książki: to delikatność naszej planety. Obecnie jest ona w rozsypce z powodu działania bezmyślnych ludzi. My, praktykujący magię, nie naruszamy ani ziemi, ani innych żywiołów. Posługujemy się nimi, wysyłając naszej planecie i jej wielu świadectwom istnienia własną energię. Robiąc to, dajemy energię naszemu domostwu.
   Praktykowanie magii naturalnej zawsze dotyczyło stylu życia. W dzisiejszych czasach może to oznaczać np.: recykling, sadzenie drzew, korzystanie ze środków komunikacji miejskiej, oszczędzanie wody, unikanie używania plastiku, wyłączanie klimatyzacji. Poprawiamy efektywność naszych rytuałów podejmując tych kilka prostych kroków, udowadniając przy tym swój szacunek dla natury oraz ziemi, powietrza, ognia i wody.
  Wiele tych magicznych rytuałów i zaklęć naturalnej mocy zaszczepia w nas rodzaj zadumy nad naszą planetą oraz tym, jak żyjemy.

Scott Cunningham

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Scott Cunningham

 • Tytuł oryginału: 

  Earth Power: Techniques of Natural Magic

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-646-3

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...