Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-61-7
Autor: Dimitri Wereszczagin
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360528617
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

wiadomość DEIR V Etap Drugi Część 2

   W ramach piątego stopnia DEIR pozostało nam jeszcze opanowanie informacyjnych technik aktywnych myśli. Teraz się tym zajmiemy. Najpierw jednak, jak zwykle, krótkie streszczenie tego, co zawiera rozdział.
   Żyjemy w świecie rozwijającym się wedle określonych praw. Na początku był chaos. Potem z chaosu powstał świat. To oznacza, że w chaosie pojawi! się element porządku. Następnie ten porządek stawał się coraz bardziej złożony, zaczął się rozwijać, osiągać nowe poziomy. Od tej pory cały nasz świat, a wraz z nim, naturalnie, także człowiek, rozwijają się właśnie według tego schematu.
  Dlatego gdy mamy odpowiedzieć na pytanie, jak i co możemy tworzyć w naszym świecie, jakie nowe drogi torować i w jaki sposób to robić, powinniśmy przede wszystkim uświadomić sobie prawo rządzące rozwojem świata: od chaosu - do wciąż nowych poziomów porządku.
    Człowiek tworzy z prostych materialnych rzeczy uporządkowanych w określony sposób nowe poziomy porządku - znaczeniowe. W jaki sposób powstają te poziomy? Burzymy bardziej przyziemne, pospolite poziomy, aby wydobyć z nich energię do tworzenia bardziej złożonego porządku. Podam przykład. Palimy drewno (niszcząc je i tworząc chaos w miejsce starego układu), aby przygotować jedzenie, czyli stworzyć nowy uporządkowany obiekt po to, by później go zniszczyć - zjeść posiłek, czyli znowu przekształcić porządek w chaos. Jednak dzięki energii uzyskanej ze zniszczenia (zjadania) pożywienia możemy stworzyć porządek w swoim ciele i zrealizować przy pomocy ciała twórcze działanie (zbudować dom, napisać wiersz) - to znaczy stworzyć porządek wyższego rzędu.
  Gdy człowiek zachowuje się właśnie w ten sposób - burząc porządki niższego, tworzy porządki wyższego poziomu - wpisuje się tym samym w prawa, reguły świata, idzie po drodze rozwoju Świata i jego świadomości - inaczej: Boga - dlatego doświadcza pozytywnych emocji i nie niszczy, ale tworzy sam siebie.
  Gdy człowiek ogranicza się tylko do burzenia, nie tworząc jednak, w miejsce zburzonego, porządku wyższego poziomu, występuje przeciw samemu sobie jako części Świata i Boga - dlatego doświadcza negatywnych emocji, niszczy samego siebie - i cierpi z tego powodu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dimitri Wereszczagin

 • Liczba stron: 

  138

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-61-7

 • Tłumacz: 

  Alina Skoneczna

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...