Siedem Duchowych Praw Sukcesu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-78-6
Autor: Deepak Chopra
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025786
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Siedem duchowych praw sukcesu

   Książka ta nosi tytuł Siedem duchowych praw sukcesu, jednak można by ją również zatytułować Siedem duchowych praw życia, ponieważ mowa tu o tych samych zasadach, według których przyroda stwarza całą rzeczywistość materialną-wszystko, co widzimy, słyszymy, wąchamy, czego smakujemy i dotykamy.
   W mojej książce Creating Affluence: WealthConscio-usness in the Field oj Ali Possibilities (Tworzenie dostatku: świadomość bogactwa w polu wszystkich możliwości) pokazałem, w jaki sposób uzyskać świadomość bogactwa opartą na prawdziwym zrozumieniu funkcjonowania przyrody. Siedem duchowych praw sukcesu podaje istotę tej nauki. Utrwalenie tej wiedzy w świadomości pozwoli wam swobodnie i bez wysiłku tworzyć nieograniczone bogactwo i osiągnąć powodzenie w każdym przedsięwzięciu.
   Sukces w życiu można zdefiniować jako trwałe odczuwanie coraz większego szczęścia i nieprzerwane osiąganie godnych celów. Sukces to zdolność spełniania pragnień z łatwością i bez trudu. Niemniej jednak odniesienie sukcesu, w tym stworzenie bogactwa, zawsze uważane było za proces, który wymaga ciężkiej pracy i zarazem często odbywa się kosztem innych ludzi. Potrzeba nam bardziej duchowego podejścia do sukcesu i obfitości, która oznacza spływanie do nas wszelkiego dobra. Znając i stosując prawa duchowe, wchodzimy w harmonię z przyrodą i tworzymy beztrosko, radośnie i z miłością.
   Sukces ma wiele aspektów; bogactwo materialne to tylko jeden z jego elementów. Ponadto sukces to podróż, a nie cel. Dostatek we wszystkich swych przejawach jest jednym z tych czynników, które sprawiają, że podróż staje się przyjemniejsza. Ale sukces oznacza także zdrowie, energię i entuzjazm dla życia, udane związki międzyludzkie, wolność tworzenia, równowagę emocjonalną i psychiczną, zadowolenie oraz spokój umysłu.
   Jednak nawet doświadczywszy tych stanów, pozostaniemy niespełnieni, jeśli nie będziemy pielęgnować ziaren boskości w naszym wnętrzu.
   W rzeczywistości jesteśmy boskością w przebraniu; bogowie i boginie w zarodku, ukryci w nas, pragną się w pełni zmaterializować. Dlatego prawdziwy sukces jest doświadczaniem cudu. Jest to ujawnianie się boskości w nas. Jest to dostrzeganie boskości wszędzie, we wszystkim - w oczach dziecka, w pięknie kwiatu, w locie ptaka. Kiedy będziemy przeżywać nasze życie jako cudowny wyraz boskości -nie chwilami, lecz stale - wtedy poznamy prawdziwe znaczenie sukcesu.
   Zanim zdefiniujemy siedem duchowych praw, wyjaśnijmy pojęcie prawa. Prawo jest procesem, w którym to, co nieprzejawione, staje się przejawione, obserwator - obserwowanym, widzący - widokiem; jest procesem, dzięki któremu marzyciel urzeczywistnia marzenie.
   Całe stworzenie, wszystko, co istnieje w świecie fizycznym, to nieprzejawione manifestujące się w przejawieniu. Wszystko, co oglądamy, pochodzi z nieznanego. Nasze ciało fizyczne, wszechświat fizyczny -wszystko bez wyjątku, co postrzegamy zmysłami -jest przemianą nieprzejawionego, nieznanego i niewidocznego w przejawione, znane i widoczne.
   Wszechświat fizyczny to nic innego jak Jaźń zwinięta w Sobie, doświadczająca Siebie jako duch, umysł i materia fizyczna. Innymi słowy, wszelka twórczość to procesy, przez które Jaźń albo boskość wyraża Siebie. Świadomość w ruchu objawia się jako wszechświat w wiecznym tańcu życia.
   Źródłem wszelkiego stworzenia jest boskość (albo duch); proces tworzenia to boskość w ruchu (albo umysł); a przedmiot tworzenia to fizyczny wszechświat (włącznie z ciałem fizycznym). Te trzy elementy rzeczywistości - duch, umysł i ciało, czyli obserwator, proces obserwowania i obserwowany - są zasadniczo tożsame. Wszystkie pochodzą z tego samego źródła: z pola czystych możliwości, które jest całkowicie nieprzejawione.
  Prawa fizyki wszechświata to w istocie cały ten proces boskości w ruchu albo świadomości w ruchu. Rozumiejąc te prawa i stosując je w życiu, możemy stworzyć wszystko, o czym marzymy, bowiem te same prawa, którymi posługuje się przyroda, by stworzyć las, galaktykę, gwiazdę albo ludzkie ciało, mogą także spowodować spełnienie naszych najgłębszych pragnień i marzeń.
  Teraz przedstawmy siedem duchowych praw sukcesu i zastanówmy się, jak stopniowo, krok po kroku, wprowadzić je w życie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deepak Chopra

 • Tytuł oryginału: 

  The Seven Spiritual Laws of Success

 • Liczba stron: 

  112

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-87025-78-6

 • Tłumacz: 

  Anna Łobocka-Oleksowicz

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...