Urodzeni Biegacze
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-123-5
Autor: Christopher McDougal
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Urodzeni biegacze

    Autor MacDougall Christopher, dziennikarz wojenny zajmujący się sportami ekstremalnymi, w wieku 40 lat zaczyna biegać. Niestety trapią go kontuzje. Wysiany do Meksyku, dowiaduje się przypadkiem o plemieniu Tarahumara, zwanym też Raramuri (Biegający Ludzie). Indianie ci, mieszkający z dala od cywilizacji, w trudno dostępnym kanionie, potrafią biegać na dystansach kilkuset kilometrów. Znamienne jest to, że kontuzje prawie im się nie zdarzają, choć Tarahumara biegają w prostych sandałach własnej konstrukcji. Autor poznaje tajemnice tego plemienia, przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze górskie maratony. W końcu startuje w finałowym, morderczym wyścigu. Christopher McDougall, sięgając do początków ludzkości, wyjaśnia, że zostaliśmy stworzeni do biegania, aby polować. Tłumaczy, jak buty sportowe mogą wywoływać kontuzje i w jaki sposób unikać takich urazów.

Przeprowadziłem na sobie eksperyment. Wszystko przez książkę, która w USA została bestsellerem. Kiedy ją czytałem, postanowiłem - na próbę - pobiegać boso.
Tomasz Ulanowski, Bosy maratończyk,
„Gazeta Wyborcza”, 15 marca 2010

Czyta się błyskawicznie (w tempie biegaczy Tarahumara). Każdy biegacz znajdzie tam fragment własnej historii (choćby ścięgno Achillesa). Nie-biegacze ruszą (może nawet w sandałach?) w poszukiwaniu Białego Konia. Pasja biegania udzieli się tym, którzy chcieliby wiedzieć wszystko o bieganiu, a boją się zapytać. Ile razy powtórzę jeszcze słowo „biegać”? Raz! Gotowi... do biegu... start! Warto.

Beata Sadowska, dziennikarka TVP2,
ambasadorka akcji Polska Biega i Ekobiegi

To „biegowa” wersja Kodu da Vinci i Indiany Jonesa w jednym. Różnica polega na tym, że kiedy już skończysz, nic cię nie powstrzyma przed wyruszeniem w trasę i poszukiwaniem własnego skarbu.
Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu
„Runner’s World”

W bieganiu chodzi o to, by się cieszyć każdym krokiem. Urodzeni biegacze to wspaniała opowieść, która przypomina o tym, że w pogoni za „żydówkami” powoli zaczęliśmy zapominać o prawdziwym sensie tej aktywności.
Marek Tronina, miesięcznik „Bieganie”

Ta książka pokazuje, że bieganie to pasja i wielka przygoda trwająca całe życie. Pasja, która łączy ludzi niezależnie od tego, czy żyją w cywilizowanym świecie, czy też w niedostępnej meksykańskiej głuszy. Prawdziwa historia, która wciąga, bawi i poucza.
Michał Walczewski, redaktor naczelny portalu
MaratonyPolskie.pl

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Christopher McDougal

 • Tytuł oryginału: 

  Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen

 • Liczba stron: 

  326

 • Wymiary: 

  160x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-123-5

 • Tłumacz: 

  Jacek Żuławnik

 • Rok wydania: 

  2013

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...