Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-21-1
Autor: David Perlmutter, Carol Dolman
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Vital
'

Wprowadzenie do książki

Księga zdrowia mózgu

  Program Zdrowszy mózg dzieli się na trzy poziomy, dostosowane do stopnia ryzyka:

 • Poziom 1. Profilaktyka i podtrzymanie - program suplementacji dla tych, którzy poddani są kilku czynnikom ryzyka, ale chcą do końca życia podtrzymać funkcjonowanie mózgu na optymalnym poziomie. Należysz do tej grupy pod warunkiem, że jeszcze nie doświadczasz problemów typu „gdzie zostawiłem klucze?”. Jeżeli będziesz przestrzegał zaleceń tego programu, masz szansę całkowicie uniknąć takich doświadczeń. Chociaż mogłeś być dotąd mniej wyczulony na punkcie swojej diety, to przynajmniej na razie powinieneś przez większość czasu przestrzegać planu żywieniowego z programu Zdrowszy mózg. Korzyść może również przynieść ci wykonywanie Gimnastyki mózgu 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo poprawi ona kondycję twojego mózgu. 
 • Poziom 2. Profilaktyka, naprawa i wzmocnienie - program su-plementacji dla tych, którzy znajdują się w grupie umiarkowanego ryzyka i chcą poprawić jakos''ć funkcjonowania mózgu oraz zapobiec dalszemu pogorszeniu. Jeżeli należysz do tego grona, to w ciągu kilku tygodni wrócisz do takiej ostros''ci i czujnos''ci umysłu, jaką miałeś'', gdy słowa i idee pojawiały się bez wysiłku, a energii umysłu miałeś'' w nadmiarze. Jeżeli chcesz uniknąć dojs''cia do poziomu 3, gorąco namawiam, bys'' przestrzegał planu żywieniowego i codziennie wykonywał Gimnastykę mózgu. 
 • Poziom 3. Regeneracja i wzmocnienie - program suplementacji dla tych, którzy należą do grupy wysokiego ryzyka, w tym tych, którzy już doświadczają znaczącego spadku sprawności intelektualnej. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, poziom 3 w sposób bardzo intensywny pomoże ci przywrócić wyższą wydajność mózgu i zapobiec dalszemu pogorszeniu. Absolutnie niezbędne jest tu przestrzeganie planu żywieniowego i codzienne wykonywanie Gimnastyki mózgu.

Który poziom jest odpowiedni dla ciebie?


    Powinieneś stosować się do poziomu 1, 2, czy 3? Przeprowadzenie Audytu mózgu znajdującego się w rozdziale 2 wskaże ci, który z tych programów najdokładniej wychodzi naprzeciw twoim potrzebom. Audyt mózgu składa się z 45 pytań dotyczących funkcjonowania twojego umysłu, prowadzonego stylu życia, diety, otoczenia, zażywanych leków, intensywności doświadczanego stresu i historii choroby. Wykonanie Audytu mózgu zajmie ci tylko kilka minut, ale dostarczy ogromu informacji na temat stanu zdrowia twojego mózgu. Większość ludzi zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze zwykłych, obecnych na co dzień czynników „podkopujących” moc mózgu, przyspieszających jego starzenie się i czyniących go podatnym na choroby neurologiczne. Dzięki Audytowi mózgu rozpoznasz czynniki ryzyka obecne w twoim życiu, narażające zdrowie twojego mózgu, a dzięki temu rozpoznaniu będziesz mógł rozpocząć proces pozytywnych zmian. Pamiętaj, by przed wprowadzeniem jakiejkolwiek diety, włączeniem suplementu lub podjęciem programu ćwiczeń skonsultować się z lekarzem.

Jak korzystać z tej książki?

   Księga zdrowia mózgu jest podzielona na trzy części. Część I, zatytułowana Czy twój mózg jest zagrożony?, ujawnia ukryte czynniki ryzyka, przynoszące obecnie szkodę twojej kondycji umysłowej i podwyższające podatność na poważne problemy z pamięcią oraz zapadalność na choroby neurologiczne. Audyt mózgu znajdujący się w rozdziale 2 pomoże ci odpowiedzieć na pytanie, który z poziomów programu Zdrowszy mózg jest najwłaściwszy dla ciebie.
   Część II, o tytule Narzędzia siużące budowaniu zdrowszego mózgu, zawiera program Gimnastyka mózgu służący ożywieniu komórek mózgu, poradnik zdrowego trybu życia, plan żywieniowy oraz programy suplementacji dla poziomów 1, 2 i 3. W rozdziale 11 opisuję cztery badania medyczne dotyczące zdrowia twojego mózgu, które moim zdaniem powinny wejść do twojego corocznego harmonogramu badań.
  Część III, pod tytułem Specyficzne choroby mózgu. Jak sobie z nimi radzić?, przeznaczona jest dla tych osób, u których już zdiag-nozowano choroby neurologiczne, i przedstawia propozycje terapii, które pomogły wielu pacjentom z takimi chorobami, jak choroba Parkinsona, udar mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, otępienie naczyniowe i stwardnienie zanikowe boczne.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David Perlmutter, Carol Dolman

 • Tytuł oryginału: 

  The Better Brain Book: The Best Tool for Improving Memory and Sharpness and Preventing Aging of the Brain

 • Liczba stron: 

  384

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-21-1

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...