Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-442-1
Autor: Doreen Virtue
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela

   Książka Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela nie odnosi się do żadnego wyznania religijnego. Opowiada o Archaniele Rafaelu, potężnej boskiej istocie uzdrawiającej ludzi i zwierzęta. Rafael jest największym uzdrowicielem w anielskim świecie. W rzeczy samej, jego imię w języku hebrajskim oznacza „Bóg uzdrawia” lub „ten, który leczy”. Wielu ludzi uważa, że to imię pochodzi od hebrajskiego słowa Rophe, oznaczającego „lekarza medycyny”.
   Pomimo że Rafael nie jest wyszczególniony w tradycyjnej Biblii, teologowie uznali, że to on był archaniołem, który wyleczył chorych nad stawem Betsaida opisanym w Ewangeliach. Uważany jest również za jednego z trzech aniołów, którzy odwiedzili patriarchę Abrahama i jego żonę Sarę, aby ogłosić im poczęcie ich dziecka. Wyleczył również wnuka Abrahama Jakuba z ciężkich ran, a także podarował królowi Salomonowi magiczny pierścień.
    W religii katolickiej jest św. Rafaelem, patronem terapeutów, lekarzy, podróżujących oraz swatek. Rafael pojawia się z imienia w kanonicznej (uznanej za część Biblii przez Kościół katolicki oraz wschodnie Kościoły ortodoksyjne od 397 roku n.e.) Księdze Tobita. Księga ta, nazywana czasami również Księgą Tobiasza, została zagubiona, a później odnaleziona w XX wieku jako część Zwojów znad Morza Martwego, należących prawdopodobnie do starożytnych esseńczyków.
     Księga opisuje historię Tobiasza, pobożnego i bardzo uczynnego Żyda, który wskutek wypadku stracił wzrok i w rozpaczy poprosił Boga o śmierć. Tego samego wieczoru kobieta o imieniu Sara również modliła się do     Boga o śmierć. Była pogrążona w smutku po tym, jak jej szósty mąż umarł w trakcie nocy poślubnej.
Bóg odpowiedział na modlitwy starego Tobiasza i Sary i posłał im Archanioła Rafaela. Archanioł pod ludzką postacią towarzyszył młodemu Tobiaszowi (synowi) podczas jego podróży, której celem miało być odzyskanie długu.
    Rafael poznał młodego Tobiasza z Sarą, zakochali się oni w sobie i wzięli ślub. Następnie archanioł pomógł młodemu Tobiaszowi pozbyć się demonów, które zabijały poprzednich mężów Sary - w tym celu nakazał mu spalić rybią wątrobę i serce. Z tej samej ryby zrobił również maść, która przywróciła wzrok jego ojcu. Kiedy stary Tobiasz (ojciec) z synem Tobiaszem i Sarą cieszyli się nowym życiem, Rafael odzyskał pieniądze ojca.     Skoro wypełnił swoje zadanie, mógł już ujawnić swoją prawdziwą tożsamość i powrócić do anielskiego świata.
   Ta historia sprawiła, iż Rafael stał się patronem lekarzy, podróżujących, niewidomych oraz swatek. Z książki Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela dowiesz się, jak wywiązuje się z każdej z tych ról.
Imię Rafael pojawia się również w innych tekstach należących do zbioru Zwojów znad Morza Martwego, mianowicie w Księdze Enocha. Według tej księgi jest on „jednym ze świętych aniołów, które czuwają nad duszą człowieka”. W tejże księdze Bóg wyznacza Rafaelowi zadanie oczyszczenia Ziemi ze zniszczeń spowodowanych przez upadłe anioły - ma on zgładzić demona, pomagać dzieciom oraz uratować świat przed zepsuciem. Archanioł Rafael do dziś wypełnia swoją misję.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Doreen Virtue

 • Tytuł oryginału: 

  The Healing Miracles of Archangel Raphael

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-442-1

 • Tłumacz: 

  Monika Szczęsny

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...