Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-69-4
Autor: Sandra Cabot, Margaret Jasinska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Jak w sposób naturalny zachować swój pęcherzyk żółciowy oraz jak postępować gdy został usunięty

  W Australii od 10 do 15 procent populacji w pewnym okresie swojego życia cierpi z powodu choroby pęcherzyka żółciowego. Operacja tego narządu jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur szpitalnych. Choroba pęcherzyka żółciowego wprawdzie może być bolesna i budzić przerażenie, jednak zbyt wielu pacjentów jest kierowanych na operację usunięcia tego narządu, podczas gdy w większości przypadków można byłoby zastosować inną metodę - bezpieczną i naturalną.

  Zbyt mała liczba osób zdaje sobie sprawę, że w większości przypadków możliwe jest rozpuszczenie kamieni żółciowych i odzyskanie zdrowego pęcherzyka żółciowego.

  Jaka jest zatem ta naturalna metoda rozpuszczania kamieni żółciowych, zachowania pęcherzyka żółciowego i uniknięcia ryzyka operacji chirurgicznej? Prosimy o kontynuowanie lektury tej książki, by zapoznać się z naszymi wyjaśnieniami.
   Operacje wycinania pęcherzyka żółciowego to działalność dochodowa i każdego roku przeprowadza się taki zabieg u tysięcy ludzi. Operacja tego rodzaju jest uzasadniona, jeżeli pacjent znajduje się w stanie krytycznym i nie istnieje alternatywne rozwiązanie, a także wtedy, gdy taka operacja eliminuje wszystkie problemy pacjenta, który po operacji czuje się świetnie. Niestety, w większości przypadków tak się po operacji nie dzieje. U przeważającej liczby osób cierpiących z powodu pęcherzyka żółciowego narząd ten powinien i mógłby być oszczędzony, gdyby zastosowano właściwe postępowanie. Konwencjonalna porada w takich okolicznościach to unikanie spożywania tłuszczu i tłustego pożywienia. W rzeczywistości to zalecenie jest właściwe w zaledwie 5 procentach wszystkich przypadków. Istnieje wiele innych czynników powodujących nieprawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i tworzenie się kamieni, ale niestety pacjenci nie otrzymują pełnej informacji na ten temat.
   Inny problem polega na tym, że po usunięcia pęcherzyka żółciowego znacząca liczba pacjentów w dalszym ciągu cierpi z powodu bólów i problemów z trawieniem. Czasem bywa też tak, że po operacji objawy jeszcze się nasilają. Wyniki badań podane w artykule opublikowanym w „British Journal of General Practice” pokazały, że usunięcie pęcherzyka żółciowego nie zawsze owocuje ustąpieniem bólów w górnej części brzucha. Rzeczywiście tak jest nawet w przypadku osób, które miały kamienie żółciowe. Dzieje się tak dlatego, że usunięcie pęcherzyka żółciowego nie eliminuje pierwotnej przyczyny kamicy żółciowej.    Oprócz tego, że takie osoby nadal odczuwają bóle z powodu wycięcia pęcherzyka żółciowego, wzrasta u nich ryzyko rozwoju pewnych chorób wątroby.
   Oczywiste jest, że obowiązujące modelowe postępowanie w medycynie, które wskazuje, że „gdy są wątpliwości, trzeba usunąć”, nie jest najlepszą metodą u większości pacjentów. Pragniemy tu podać prawdziwą przyczynę tworzenia się kamieni żółciowych i innych zaburzeń pęcherzyka żółciowego oraz udostępnić czytelnikom narzędzia do samoleczenia.
   Ujawniamy tu powszechne mity dotyczące pęcherzyka żółciowego i podajemy rzeczywiste fakty.

Szczegóły

 • Autor: 

  Sandra Cabot, Margaret Jasinska

 • Tytuł oryginału: 

  Save Your Gallbladder Naturally and What to Do If You Have Already Lost It

 • Objętość: 

  148

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-60170-69-4

 • Tłumacz: 

  Ewa Krystyna Suskiewicz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...