Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7818-814-8
Autor: Tenzin Wangyal Rinpocze
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Leczenie formą energią i światłem

   Większość opisanych w książce Leczenie formą energią i światłem praktyk to praktyki wspierające. Poprawiają one jakość życia, wspomagają leczenie i zapewniają ochronę przed chorobami i uszkodzeniami ciała.    Sprawiają, że jesteśmy czujni, a nie otępiali, rozluźnieni, a nie pobudzeni. Mogą przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia, zwiększenia energii życiowej i doświadczania przyjemności w życiu. To wszystko jest bardzo dobre i również z tego powodu na pewno warto podjąć te praktyki. Jednakże najważniejszym ich celem jest rozwijanie duchowości. Zmieniają one bowiem naszą perspektywę postrzegania związku ze światem przyrody oraz własnych doświadczeń, otwierają i poszerzają nasze poglądy i wspierają praktyki medytacyjne. Kiedy żywioły są niezrównoważone, trudno medytować, bardziej prawdopodobne jest też, że zamiast zagłębić się w praktykę, będziemy musieli stawić czoło chorobom, pobudzeniu, otępieniu lub rozproszeniu. Praktyki przedstawione w tej książce pomagają pokonać zewnętrzne przeszkody, jak również niepokój umysłu i zakłócenie energii, poprzez harmonizowanie wewnętrznych żywiołów. Kiedy są one zrównoważone, łatwiej spocząć w naturze umysłu, w naturze buddy, która stanowi ostateczną metodę : cel duchowej podróży.
   Przedstawiam tutaj zarazem praktyki i związaną z nimi teorię. Odzwierciedla to naszą tradycję, która uczy, że sposób widzenia świata decyduje o jakości duchowej praktyki i życia.
Starałem się opisać tutaj praktyki, które można wykonywać w codziennym życiu. Jeśli chcemy się ich podjąć, nie musimy przebywać w odosobnieniu, chociaż oczywiście możemy to uczynić. Nie musimy odwoływać wszystkich spotkań, jakie mamy zapisane w kalendarzu. Żywioły to wszystko, co istnieje, tak więc zawsze możemy podjąć praktykę z nimi związaną, kiedykolwiek chcemy, gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tenzin Wangyal Rinpocze

 • Tytuł oryginału: 

  Healing with Form, Energy, and Light: The Five Elements in Tibetan Shamanism, Tantra, and Dzogchen

 • Liczba stron: 

  272

 • Wymiary: 

  125x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  9788381885461

 • Tłumacz: 

  Joanna Grabiak

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...