Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-02-4
Autor: Don Miguel Ruiz
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987024
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Medytacje i modlitwy

   Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył jedności z naszym Stwórcą. Zdarzają się nam chwile natchnienia, kiedy dostrzegamy ogrom stworzenia, piękno i doskonałość wszystkiego, co istnieje. Nasze doznania emocjonalne mogą być niezwykle doniosłe. Odczuwamy doskonały wewnętrzny spokój połączony z dojmującą radością - zwiemy ten stan błogością lub uczuciem wdzięczności i łaski. Odczuwamy obecność Boga.
   Kiedy indziej czujemy się przytłoczeni presją codziennego życia. Wszystko zdaje się iść jak po grudzie i nie mamy pomysłu, co z tym zrobić.
   Wydaje nam się, że jesteśmy zbyt mali w porównaniu z ogromem życia, i pragniemy pomocy w naszych problemach. Naszą reakcją emocjonalną może być poczucie bezsilności połączone ze smutkiem, obawą lub gniewem - wówczas modlimy się: „Boże, proszę, pomóż mi". Czujemy, że nasze słowa zostają wysłuchane, czujemy obecność Boga i nabieramy otuchy.
   Modlitwa jest zjednoczeniem pierwiastka ludzkiego z boskim. Niezależnie od tego, czy nasza modlitwa inspirowana jest miłością i wdzięcznością, czy natchnieniem lub obawą, zmartwieniem lub rozpaczą - nasze serce łączy się bezpośrednio z boskim duchem. Podczas modlitwy wyciszamy w naszych głowach wszelkie te głosy, które próbują nam wmówić, że coś jest niemożliwe - a zamiast tego umacniamy swoją bezpośrednią więź z wiarą. Modląc się, przemawiamy naszym ludzkim głosem, jednakże przede wszystkim dostrajamy się do głosu naszych serc, naszego ducha - i właśnie to decyduje o potędze modlitwy.
   Modlitwa jest aktem mocy dlatego, że opiera się na porozumieniu między bóstwem a człowiekiem, który pokłada w tej więzi całą swoją wiarę. Dzięki Modlitwa spełnia oczekiwanie, jakie mamy wobec Boga - oczekiwanie inspiracji i afirmacji naszego ducha. Modląc się, nawiązujemy kontakt z istotą wszechrzeczy, w tym również z własną istotą. Wyobraźmy sobie wilka wyjącego do księżyca - tak właśnie chcielibyśmy się modlić. Mamy do przekazania coś, czym chcemy podzielić się z życiem, z Bogiem - pragniemy uczynić to z przekonaniem. Przekaz ten wychodzi bezpośrednio z naszych serc; przemawiamy do naszej wewnętrznej boskości, do Boga.
   Moc modlitwy może doprowadzić nas do miłości, prawdy i wolności wewnętrznej. W książce Medytacje i modlitwy mamy zamiar użyć mocy modlitwy tak, aby obudzić w naszych sercach miłość i radość oraz by doświadczyć zjednoczenia ze Stwórcą. Obyś znalazł miłość, prawdę i wolność na swojej wewnętrznej drodze.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Don Miguel Ruiz

 • Tytuł oryginału: 

  Prayers: A Communion with Our Creato

 • Liczba stron: 

  116

 • Wymiary: 

  115x165

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-02-4

 • Tłumacz: 

  Mikołaj Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...