Tajemnice źródła wiecznej młodości
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-32-8
Autor: Peter Kelder
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025328
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium
'

Wprowadzenie do książki

Tajemnice źródła wiecznej młodości

   Książka Tajemnice źródła wiecznej młodości wprowadzi cię w idee, techniki i wiedzę, które mogą napełnić cię mocą, poprawić stan twojego zdrowia, zwiększyć radość życia i spowodować, że będziesz żyć dłużej. Jednak nawet tego nie zauważysz, pochłonięty radością i pełnią życia.
   Często spotykam ludzi, którzy zaczynają żyć pełnią życia dopiero wtedy, gdy doświadczą poważnej choroby i muszą zmierzyć się z własną śmiertelnością. Kiedy do tego dochodzi, przeżywają oni duchowe i fizyczne odrodzenie, tak silne, że może ono poprawić stan ich zdrowia, a nawet całkowicie ich wyleczyć. Wraz z tym procesem odnowy kończy się proces starzenia, a zaczyna się odmładzanie. Nie czekaj, proszę, aż staniesz w obliczu śmierci. Uruchom proces odmładzania już teraz.
   Ta książka ma ci w tym właśnie pomóc. Znajdziesz w niej cudowny zestaw prostych ćwiczeń zwanych pięcioma rytuałami. Ponadto otrzymasz mnóstwo związanych z nimi informacji o odżywianiu, oddychaniu, energii głosu i wielu innych sprawach. Przeczytasz o tym, jak doświadczali rozwoju duchowego ludzie stosujący pięć rytuałów. Znajdziesz również rady i spostrzeżenia lekarzy, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą.
   Czytając kolejne strony tej książki, pamiętaj jednak, że tak naprawdę nie jest to książka o rytuałach ani ćwiczeniach czy technikach. W głębi swojego serca odczuj, że jest to książka o tobie - twojej wyjątkowości, twoich nastawieniach i przekonaniach, twoich pragnieniach i nadziejach, twoim potencjale i możliwości radosnego pochwycenia życia w objęcia i przeżywania jego pełni.
     Nauka dowiodła, że ciało i mózg zmieniają się fizycznie pod wpływem naszych działań i myśli. Możesz więc celowo przeobrażać swoje działania i myśli, aby osiągnąć pożądane zmiany. To właśnie pokazują opisane w tej książce ćwiczenia i techniki. Sam wykonuję pięć rytuałów i mają one dla mnie ogromne znaczenie. Jestem przekonany, że jeśli będziesz je wykonywać regularnie i jeśli z radością zaangażujesz się we własne życie, poprawisz swoje zdrowie fizyczne i nastawienie psychiczne i rozpoczniesz proces odmładzania.
   Ponadto wkroczysz w sferę energii sił życiowych, która jest istotą wszystkiego, i zaczniesz z niej korzystać. Nauka potrafi już mierzyć tę energię i zaczyna ją dogłębnie badać. Sam wypróbowałem rady, mantry i mantramy opisane w tej książce i czuję, jak zmieniła się moja energia. Pozwólcie, że opowiem wam tę historię.
   Którejś nocy leżałem w łóżku, medytując i recytując mantry. Obok mnie koty zwinęły się w kłębek do snu. Moja żona była wtedy w innym pokoju, ale czując niezwykłą energię, zajrzała do mnie, by sprawdzić, co się dzieje. Gdy weszła, otworzyłem oczy i wtedy zauważyłem, że kory również wyczuły coś niezwykłego. Siedziały wyprostowane, czujne i całkiem rozbudzone, co nigdy dotąd nie zdarzało się im o jedenastej wieczorem.
   Ta historia przekonała mnie, jak prawdziwa i uchwytna jest ta energia, jak może ona wpływać na nasze życie w taki sposób, że otaczający nas ludzie również ją wyczuwają i uświadamiają sobie jej obecność.
    Mam dla ciebie następującą radę: skorzystaj z tych cennych informacji, które uzyskasz, czytając tę książkę. Dodaj do nich własne spostrzeżenia i pomysły. A potem - stwórz swoją własną, osobistą transformację. Pamiętaj, nie znajdziesz źródła młodości poza sobą. Źródła wszystkiego należy szukać wyłącznie w sobie samym.

A więc do dzieła, zaczynaj!

Pokój z wami,
drmed. Bernie S. Siegel

   Po napisaniu ostatniego słowa odsunął się od maszyny i ułożył równo stos zapisanych kartek, a potem z mieszanymi uczuciami - satysfakcją i niepewnością zarazem - przyglądał się stronie tytułowej: „Peter Kelder - The Eye ofReve-latiori'' (Oko objawienia).
Tekst, który Kelder trzymał w ręku, nie był wielkim osiągnięciem literackim. Był jednak dobrze napisany, krótki, prosty i bezpośredni. Co więcej, niósł przesłanie, które od tamtej pory wielu uznało za ważne, a nawet wyjątkowe. Mimo to wtedy, w 1939 roku, Kelder nie mógł przewidzieć, że jego niewielka książka przetrwa wiele pokoleń i będą ją czytały miliony ludzi na całym świecie, w ponad dwudziestu językach, nawet w brajlu.
    Książka Tajemnice źródła wiecznej młodości opisywała historię pięciu pradawnych ćwiczeń tybetańskich sprowadzonych na Zachód przez pułkownika Bradforda, emerytowanego oficera armii brytyjskiej. Twierdzono, że pięć rytuałów, bo tak je nazywano, odkryło tajemnicę legendarnego źródła młodości.
    Wkrótce wydano książkę Keldera i chociaż nie była bestsellerem, stała się na tyle popularna, że została poszerzona i wydana ponownie osiem lat później, tj. w 1947 roku. Nawet wtedy, gdy nakład został wyczerpany, jej popularność nie słabła. Książka Keldera przetrwała przekazywana ustnie, jej egzemplarze przechodziły z rąk do rąk, aż z czasem stała się kultowym klasykiem.
Później, w 1985 roku, Kelder uaktualnił swoją książkę i została wznowiona przez Harbor Press pod tytułem Źródło wiecznej młodości. Stało się to ponad pół wieku od pierwszego wydania i w tym czasie świat zmienił się niepomiernie. Godząc się z nową erą technologii, kultura zachodnia zaczęła jednocześnie sięgać coraz częściej do starożytnej mądrości Wschodu. Wschodni mistycyzm, pojęcie subtelnej energii, praktykowanie jogi oraz przekonanie, że wszystko to ma związek ze zdrowiem i przeciwdziała fizycznemu starzeniu się, nie były już dziwacznymi koncepcjami przypisywanymi oszołomom. Stały się nieodłącznymi atrybutami zachodniej kultury masowej.
   Przeznaczenie wreszcie dogoniło niewielką książkę Kel-dera. Popularyzowana tylko ustnie, przyjęła się, najpierw powoli, a stopniowo z coraz większym rozmachem. W ciągu dziesięciu lat Źródło wiecznej młodości stało się międzynarodowym zjawiskiem wydawniczym. W Stanach Zjednoczonych książka ta sprzedawała się lepiej od wielu bestsellerów „New York Timesa". W Niemczech, Austrii i Szwajcarii praktycznie stała się narodową „instytucją". W Niemczech jeszcze dziś, dziesięć lat po pierwszym wydaniu, pozostaje ona na liście bestsellerów. Tłumaczenia na ponad dwadzieścia języków spopularyzowały książkę Keldera na całym świecie.
    Oczywiście książka Petera Keldera nie odniosłaby tak ogromnego sukcesu, gdyby nie wywiązała się ze swej podstawowej obietnicy - gdyby nie pomagała czytelnikom przedłużać młodość, osiągać zdrowie i witalność. Taki wniosek wypływa z listów, które rzesze czytelników przysyłają do wydawcy od ponad dziesięciu lat. Piszą oni, jak dobroczynne w skutkach okazało się pięć rytuałów, dając różnej miary efekty: od niewielkich po zakrawające na cud.
    Poza przekazywaniem historii swoich sukcesów, czytelnicy często pytają i proszą w listach o dwie rzeczy. Po pierwsze, chcą uzyskać bardziej szczegółowe informacje na różne tematy, pobieżnie tylko zarysowane w krótkiej książce Kelde-ra. Po drugie, pragną się dowiedzieć więcej o tajemniczym autorze książki, nie wspominając już o głównym bohaterze, zagadkowym pułkowniku Bradfordzie.
Książka, którą trzymasz teraz w ręku, została napisana w odpowiedzi na pierwszą z tych próśb. Zawiera mnóstwo informacji i zaczyna się tam, gdzie skończyła się książka Keldera. Każdy rozdział niniejszej pracy napisany jest przez eksperta od poruszanego w nim tematu.
   Rozdział pierwszy opisuje pokrótce historię pułkownika Bradforda i jego tybetańskiej ekspedycji - dla tych, którzy nie czytali książki Keldera.
   Rozdział drugi analizuje zapiski historyczne, by odpowiedzieć na pytanie: czy niezwykła historia pułkownika Bradforda o Tybecie jest faktem, czy fikcją? W każdym razie, stwierdza się na koniec, historia Bradforda wydaje się całkiem prawdopodobna, ponieważ liczne, szeroko udokumentowane doniesienia dawnych podróżników tybetańskich wspominały o magii i tajemnicy nie mniej niewiarygodnych od tych, których świadkiem był Bradford.
    Rozdział trzeci potwierdza znaczenie pięciu rytuałów, opisując niezwykłe, autentyczne historie opowiedziane przez ludzi, którzy odczuli dobroczynne skutki rytuałów.
     Rozdział czwarty zgłębia tajniki energii pięciu rytuałów, usiłując odpowiedzieć na pytanie: co sprawia, że te proste ćwiczenia działają jak magia?
    Rozdział piąty patrzy na pięć rytuałów z perspektywy lekarza, który jednocześnie jest ekspertem w dziedzinie jogi. Szczegółowo przedstawia ćwiczenia i uzupełnia je wieloma pomocnymi radami.
    Rozdziały szósty i siódmy omawiają dwa tematy, pobieżnie poruszone w książce Keldera: korzystne zdrowotne skutki właściwego odżywiania i łączenia produktów żywnościowych, a także energii głosu i dźwięku oraz medytacji.
     Rozdział ósmy kończy książkę spostrzeżeniami jednego z czołowych uczonych tybetańskich - doktora Roberta Thur-mana, który w ogólnych zarysach przedstawia pięć rytuałów w kontekście historii i kultury Tybetu.
   A teraz - co do drugiego tematu, poruszanego przez czytelników: Kelder i Bradford. Od wielu lat w listach do wydawcy powtarzają się pytania o tych dwóch panów, którzy, jak sądzą czytelnicy, od dawna nie żyją. Takie uwagi zawsze bawią Keldera, bo... cóż, on żyje i czuje się świetnie, chociaż od pierwszego wydania jego książki minęło już pół wieku. Z przyjemnością informuję, że znam go osobiście i uważam za swojego bliskiego, zaufanego przyjaciela, choć jest jeszcze wiele rzeczy, których o nim nie wiem.
   Niestety, większość z nich na zawsze pozostanie niewiadomą, ponieważ Kelder zdecydowanie nie chce uchylać rąbka tajemnicy, która intryguje mnie i tak wielu innych ludzi. Jest on niezwykle skrytym i skromnym człowiekiem, który uważa, że napisane przez niego słowa mówią same za siebie. Ponadto twierdzi, że nieistotne zagadnienia dotyczące jego i Bradforda mogłyby odwrócić uwagę od ważności prostego przesłania, które wyjawił światu.
    Oczywiście nie zamierzam zakłócać prywatności Keldera. Jednocześnie jednak rozumiem pragnienie czytelników, by poczuć się bliżej związanymi z człowiekiem, którego słowa tak silnie wpłynęły na ich życie, niejednokrotnie całkowicie je odmieniając. Dlatego ufam, że wybaczy mi, jeśli po raz pierwszy przekażę teraz czytelnikom kilka szczegółów z jego życia.
Keldera wychowali kochający rodzice adopcyjni, którzy pochodzili z Holandii, a zamieszkali na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Jako nastolatek opuścił dom rodzinny, za przyzwoleniem rodziców, by stawić czoło nowym wyzwaniom. W późniejszym okresie Kelder, podobnie jak pułkownik Bradford, „zwiedził właściwie cały świat", jako oficer flory handlowej. Wyrósł na wytwornego, elokwentne-go i wykształconego człowieka, znał wiele języków i do końca życia uwielbiał książki i biblioteki, pochłaniając prozę i poezję.
   W pamiętny wiosenny poranek nie tak dawno temu Kelder towarzyszył mi w podróży samochodem po okolicy, w której mieszkał, kiedy pisał The Eye ofReuelatioh pod koniec lat trzydziestych, w North Hollywood i Hollywood Hills w południowej Kalifornii. Nie, Kelder nie był scenarzystą, ale przez jakiś czas zbierał materiały w jednej z głównych wytwórni filmowych. O dziwo, wiele z obiektów, które pamięta z tamtych czasów, nadal pozostaje w stanie nienaruszonym, między innymi dom, w którym mieszkał, położony wysoko na Hollywood Hills, z widokiem na Los Angeles i Pacyfik, o rzut kamieniem od domu legendy filmu - Errola Flynna. Obecnie ów najskromniejszy budynek otaczają posiadłości bogatych, sławnych gwiazd kina.
   Kelder zapewnia, że pułkownik Bradford to postać autentyczna i że poznał w tamtym okresie swego życia w rejonie Los Angeles, chociaż „Bradford" to pseudonim. Niewiele więcej wiadomo.
Ale osobą nie mniej intrygującą niż Kelder czy Bradford jest ktoś, o kim mało ludzi cokolwiek wie. Jest to Harry J. Gardener, wydawca książki The Eye of Revelation opublikowanej w 1939 roku przez małe wydawnictwo, które prowadził - The Midday Press. Najwyraźniej to Gardener pierwszy poznał Bradforda i przedstawił go Kelderowi, prosząc, aby napisał książkę o tybetańskich przygodach Bradforda.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Peter Kelder

 • Tytuł oryginału: 

  Ancient Secret of the Fountain of Youth: Book 2

 • Liczba stron: 

  315

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-32-8

 • Tłumacz: 

  Anna Kominiak Michalska

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...