Księga Medytacji 138 Technik
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-80-8
Autor: Margit Dahlke, Ruediger Dahlke
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Księga medytacji 138 technik

    Droga, którą podąża nasza wyznająca wiarę w rozum i myśl techniczną, wysoko rozwinięta cywilizacja Zachodu, doprowadziła ją do zatraty wartości i całkowitej powierzchowności życia uczuciowego. Liczne udogodnienia techniczne ułatwiają nam życie, jednak jest ono teraz bardziej niż kiedykolwiek naznaczone przez nieludzki, niemal zabójczy nacisk na osiągnięcia. Wszystkie maszyny i zdobycze techniki nie są w stanie zmniejszyć cierpień nękających ludzkość, ani odpowiedzieć na nasze pytania o sens życia. Niezadowolenie z tego jednostronnego obrazu świata skłoniło wielu ludzi do poszukiwania innego sposobu jego percepcji. Coraz silniej odczuwamy potrzebę ponownego odnalezienia równowagi między tym, co wewnątrz, a światem zewnętrznym, równowagi życia w harmonii z naturą a nie przeciwko niej. I jak to już często miało miejsce w historii naszej kultury, również dzisiaj człowiek Zachodu w swojej bezradności kieruje spojrzenie na Wschód, aby tam odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania egzystencjalne.
   Zainteresowanie duchową tradycją Azji w ostatnich czasach systematycznie wzrastało. Przejawia się ono również w ponownym odkryciu medytacji przez świat Zachodu. Jesteśmy wręcz zalewani ogromną ilością technik i szkół medytacyjnych i jest nam często bardzo trudno zdecydować się na jedną z nich.
   Niniejsza książka, poprzez przedstawienie powiązań miedzy astrologią a medytacją oraz przyporządkowanie każdemu z dwunastu znaków zodiaku odpowiedniej dla niego medytacji, pomaga czytelnikowi w wyborze swojej własnej, indywidualnej techniki medytacyjnej.   Połączenie astrologii i medytacji zdaje się być logiczne, gdyż w obu tych systemach myślenia chodzi o odnalezienie drogi do pełnej samorealizacji każdego człowieka.
   Możliwości przedstawienia w formie książkowej często bardzo skomplikowanych technik medytacyjnych są ograniczone. Książka ta może więc stanowić zaledwie inspirację do zainteresowania się nimi, gdyż medytacja, jako droga do własnego wnętrza, powinna być zawsze osobistym, głębokim przeżyciem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Margit Dahlke, Ruediger Dahlke

 • Tytuł oryginału: 

  Meditations-Führer finden Sie die für Sie richtige Meditations-Methode

 • Liczba stron: 

  336

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-80-8

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...